Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Співбесіда в IT-компанії: поради та секрети

Якщо обирати галузь, де працює найбільша кількість молодих та амбітних людей, то це, безумовно, IT-індустрія. Це досить закономірне явище, адже якщо ти працюєш у цій сфері, ти майже гарантовано добре зароблятимеш і маєш великі перспективи подальшого кар’єрного росту. Динаміка розвитку галузі лише підтверджує такі тези, але отримати роботу мрії не так і просто. Особливо, коли мова йде про найбільші IT-компанії України та світу. Багаторівнева співбесіда – це те, що потребує особливої підготовки і концентрації уваги.

Yes

Кола пекла, чи перевірка на міцність

Насправді, одним інтерв’ю все дуже рідко обмежується. І їх кількість залежить від багатьох факторів:

  • політики компанії;
  • побажань роботодавця;
  • відповідальності майбутньої посади і т. ін.

Зауважимо, що навіть якщо розташуванням IT-компанії Львів є, чи Ужгород, будьте готові до декількох випробувань. У дійсно великих компаніях це взагалі відбувається апріорі, навіть якщо співбесіда на вакансію junior javascript developer. Головне під час будь-якого контакту з рекрутером чи роботодавцем бути щирими та відвертими.

Етапи співбесіди

Як ми вже зазначили вище, їх може бути декілька, але основними є чотири:

  • скрінінг (попередній перегляд, уточнення деталей з резюме і т ін.);
  • HR-інтерв’ю (розмова з рекрутером у формальній або неформальній атмосфері);
  • технічне інтерв’ю (можливо буде включати в себе технічне завдання тощо);
  • бесіда з керівником чи командою (для остаточного прийняття рішення обома сторонами).

Варто зазначити, що скрінінг може бути у формати телефонної чи відео розмови, або незначного листування. Технічне інтерв’ю може взагалі не проводитись, а вам буде просто надано можливість продемонструвати свої професійні навички тощо. Щодо HR-інтерв’ю, то це етап, де рекрутер виявляє ваші так звані soft skills. Тобто наскільки ви психологічно, та як особистість підходите для запланованої роботи в конкретному колективі.

Провокації та пастки

Зазвичай від вас чекають демонстрації нестандартних рішень, відвертості та щирості, вміння відстоювати власну точку зору, адекватної поведінки в ситуаціях, наближених до стресового стану. Всі ці перевірки можуть мати різні форми, починаючи з відвертої провокації, закінчуючи максимально комфортними умовами для діалогу. Тримайте себе в тонусі і не дозволяйте емоціям керувати власними діями, демонструйте творчий підхід та нестандартні ідеї – це буде безумовним плюсом щодо вражень на ваш рахунок.