Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Як безпечно купити вторинне житло?

Придбання власного житла на вторинному ринку, незважаючи на зростання інтересу до дольового будівництва, як раніше користується популярністю. Переваг у вторинної нерухомості багато. Одна з них – інвестор купує вже готове житло та може відразу в’їжджати в квартиру. Не потрібно чекати, коли новобудову введуть в експлуатацію, переживати, що у забудовника можуть виникнути проблеми. Однак на вторинному ринку багато небезпек, про які слід знати.

Купівля житлоплощі на вторинному ринку

Купівля квартири завжди починається з вибору. Але цей етап потребує багато зусиль на те щоб розібратися у всіх нюансах придбання житлоплощі згідно діючого законодавства. Звісно можна самому розібратися у всіх тонкощах, але можливо скористатися послугами фахівців. Однак в цьому випадку доведеться оплачувати послуги попередника. Сьогодні існують такі можливості придбання житла на вторинному ринку:

  • Прямі гроші – один з найпростіших та зручних варіантів. В цьому випадку ви на руках вже маєте повну суму, призначену для покупки квартири. Залишається тільки знайти відповідне житло та оформити угоду.
  • Іпотека – буває, що повної суми для покупки квартири у вас немає, тому, можливо, вам буде потрібно взяти кредит в банку. Тут ситуацію може ускладнювати те, що потрібен певний час на очікування позитивної відповіді від банку, до того ж, в результаті банк може не схвалити кредит.
  • Одночасний продаж та купівля – наприклад, у вас вже є кімната або квартира, та ви хочете спочатку її продати, а потім, додавши потрібну суму, купити житло більшої площі. У такому випадку знадобиться час на те, щоб знайти покупця для вже наявного житла.

Це тільки деякі варіанти, але ж є ще обмін, розселення та багато іншого. Що підійде саме вам, ви повинні з’ясувати заздалегідь щоб значно звузити коло пошуків оптимальних пропозицій.

Етап перший: пошук та вибір квартири

Пошук житла, що відповідає всім вимогам – завдання непросте. Однак на DOM.RIA все пройде без особливих проблем, тому що тільки тут є база перевірених оголошень та квартир. Таке житло особисто оглядає підготовлений фахівець – інспектор основним обов’язком якого є документування реального стану житла. На додаток до складеного акту він додає фотографії, зроблені на панорамну камеру з оглядом 360 градусів. Для безпеки покупців на сайті передбачена програма перевірених оголошень доступна всім українцям незалежно від регіону проживання. З огляду на те, що DOM.RIA №1 серед аналогічних сайтів в Україні, які конкурують у сфері нерухомості тут завжди можна вивчити тільки свіжу інформацію про актуальні ціни на квартири у Львові.

Етап другий: внесення авансу

Отже, квартира обрана та перевірена, ви вирішуєте, що хочете купити саме її. Тепер необхідно внести аванс, щоб забронювати її за собою. Однак пам’ятайте, що ніхто не дає вам 100% гарантії, що угода обов’язково відбудеться, а тому від того, як ви передаєте аванс, буде залежати, чи зможете ви отримати свої гроші назад, якщо все зірветься, а від цього ніхто не застрахований. Що потрібно знати:

  • Є різниця між авансом та завдатком. Але той, та інший повертається покупцю в тому випадку, якщо угода не відбулася з вини продавця. Однак аванс повертається в тому ж обсязі, що вносився, а завдаток – в подвійному розмірі. Тому аванс більш поширений, ніж завдаток.
  • Фіксована сума авансу залежить від умов продавця, але повинна бути розумна. Зазвичай це 1-3 тисячі доларів. При більшому авансі у продавця має бути серйозне обґрунтування.
  • Аванс може передаватися власникові або агентству. Важливо переконатися, що власник має всі права на квартиру, та що ріелтори мають всі необхідні повноваження.

Обов’язково укладайте договір про внесення авансу! Краще не передавати гроші під розписку.

Етап третій: угода

Власне, угода передбачає підписання договору купівлі-продажу та внесення грошей. У договорі повинні бути прописані всі ті ж моменти, що стосуються учасників угоди та нерухомості, що при внесенні авансу. Для укладення договору вам знадобиться надати паспорт або інший документ, що засвідчує особу. Якщо ви одружені, то необхідно надати відповідне свідоцтво, а якщо житло купується в однією людиною, то буде потрібна письмова згода чоловіка завірена нотаріусом.

Як бачите, тонкощів придбання житла на вторинному ринку багато, а описати всі деталі в одній статті неможливо. Незнанням цих нюансів користуються чорні маклери та шахраї, підсовують липові довідки та довіреності. Варіантів обману безліч: документи надають на одну квартиру, а показують іншу, продають квартиру по довіреності після смерті власника, при підрахунку купюр підсуваються підроблені гроші. Нерідкі ситуації, коли одна і таж квартира продається відразу декільком людям. Схеми можуть бути найрізноманітніші, а убезпечити себе можна, тільки звернувшись до справжнього професіонала.