Як вибрати гуму на автомобіль з урахуванням важливих параметрів

Для безпечного та комфортного переміщення автомобільні колеса повинні мати хороше зчеплення з поверхнею дороги. Для цього їх необхідно «взути» у відповідну гуму. При її виборі слід враховувати кілька важливих параметрів:

  • сезонність;
  • тип протектора;
  • ширину і висоту.

Сезонність і тип протектора

При виборі якісної гуми на автомобіль цей параметр є одним з найбільш важливих. У продажу можна знайти літні і зимові шини. Також існують універсальні варіанти.

При виборі зимової гуми необхідно звертати увагу, щоб на ній було присутнє спеціальне маркування у вигляді сніжинки або напису «M+S».

Тип протектора залежить від його малюнка, який може бути симетричним і асиметричним, а також спрямованим і ненаправленим. Найпростішим базовим типом малюнка є ненаправленої і симетричний. Коштує така гума досить дешево. Завдяки спрямованості протектора підвищується його здатність ефективно відводити воду з точки контакту, що дозволяє уникнути аквапланування.

Присутність асиметричного малюнка дозволяє забезпечити гарне водовідведення, а також сприяє забезпеченню курсової стійкості. Придбати такі шини можна в інтернет-магазині «ШипШина» (shyp-shyna.com.ua).

Ширина і висота шин

Ширину шини можна дізнатися з маркування гуми. Цей цифровий індекс вказується в міліметрах. Для конкретного автомобіля важливо підібрати підходящу за розміром гуму. Це пов’язано з тим, що його диски можуть мати різну ширину. Ідеально підходящі шини повинні сидіти на них правильно. Неприпустимим є використання занадто вузьких моделей, що може призвести до самовільного разбортування. Занадто широкі шини – також не самий підходящий варіант.

Гума різного розміру відрізняється не тільки за габаритами, але і за вартістю. Істотно вплинути на ціну здатні лише кілька додаткових міліметрів ширини.

Другим важливим індексом, присутнім в маркуванні покришок, є висота профілю. Визначається він у відсотковому співвідношенні від ширини шини. Висота профілю робить істотний вплив на характеристики гуми. Більш високі варіанти забезпечують максимальний комфорт під час руху, є більш стійкими до пробоїв. Низькопрофільні покришки краще передають профіль дороги на кузов і підвіску, але при цьому можуть пошкодитися при попаданні на дефектні ділянки дорожнього покриття. Ще один плюс низького профілю полягає в можливості поліпшити керованість автомобілем.