Ліквідація та банкрутство – відмінності

Ліквідація та банкрутство – відмінності

Бізнес, який не приносить прибутку в деякий проміжок часу, вважається нерентабельним. В цьому випадку найбільш простим виходом із ситуації буде банкрутство підприємств з відстрочкою заборгованості перед державою та кредиторами.

Якщо поточні борги перевищують можливий прибуток, також подається заява про ліквідацію приватного підприємства або юридичної особи. Між двома типами власності існують певні відмінності.

Ліквідація ТОВ або ФОП

У випадку закриття товариства з обмеженою відповідальністю через процедуру банкрутства підприємство не потребує позачергової податкової перевірки та не має зобов’язань відносно боргів. Але ліквідація ФОП набагато простіша, займає менше часу та витрат на публікацію про закриття фірми у періодичних виданнях.

Ліквідація ФОП у Києві або інших містах України ініціюється власником. Для закриття бізнесу потрібно:

  • надати заяву державному реєстратору (до районної або місцевої адміністрації);
  • здати квитанцію про оплату збору за публікації в ЗМІ;
  • надати копії особистих документів (паспорту, коду);
  • прийняти опис зданих документів.

Ліквідація суб’єкту підприємницької діяльності передбачає зняття з податкового обліку як платника податків. Якщо ліквідується фізична особа, термін повного закриття бізнесу – 12 місяців. В питаннях з ТОВ (юридичними особами) термін збільшується до 18 місяців. У деяких випадках період подовжується (якщо є незавершені судові справи).

Основні привілеї банкрутства

На підприємства з великою заборгованістю можуть накладатися арешти. Уникнути таких процедур можливо лише у разі банкрутства. Ліквідація ТОВ у Києві через процедуру банкрутства вважається найбільш доречною. У цьому випадку юридична особа:

  • не потребує обов’язкової податкової перевірки;
  • не отримує арешт на рахунки та власність;
  • відчуження майна власника відбувається в особливому порядку;
  • звільняється від обов’язкової сплати боргів перед державою та контрагентами.

Окремо сплачується спеціальний збір на публікацію інформації щодо підприємства у ділових ЗМІ. Ліквідація товариства з обмеженою відповідальністю також потребує зібрання учасників (акціонерів), які виносять рішення щодо припинення діяльності.

ЮК «Флагман» надає вичерпну інформацію щодо порядку зібрання документів у разі банкрутства та ліквідації об’єктів підприємницької діяльності та юридичних осіб. Консультація надається усно або у письмовому вигляді.