ВІДНОВЛЮВАЛЬНІ ДЖЕРЕЛА ЕНЕРГІЇ ТА ПРИБУТОК БІЗНЕСУ

На сьогоднішній день існує декілька шляхів отримати прибуток, інвестуючи в альтернативну енергетику. Основним із них — «Зелений тариф», згідно якого держава компенсовує постачальнику вироблену енергію за підвищеним коефіцієнтом.

Для оформлення «Зеленого тарифу» необхідно підготувати документацію, яку умовно можна розділити на кілька пунктів:

Проектна документація.

Включає в себе великий обсяг робіт: вибір майданчика під проект, розрахунок потужності станції, підбір обладнання і т.д. Ще до проекту доведеться звертатися в енергопостачальну організацію для отримання тих. умов, а також до місцевих органів влади для виділення землі.
Сертифікат підтвердження, де підтверджується, що ел. станція дійсно є поновлюваним джерелом енергії.
Бізнес план. Все аналогічно, як і в будь-якій сфері діяльності. Визначається термін окупності проекту, рентабельність, чисельність персоналу і т.п.
Договір з енергопостачальною організацією. Пройшовши муки пекла у фінальній частині укладається договір з енергопостачальною організацією, де вже сторони домовляються, як вони будуть взаємодіяти, визначається тариф, за яким енергосистема буде продавати електроенергію.
Це ми ще не охоплюємо будівництво, експертизу і приймання в експлуатацію, а лише виділили в загальних рисах основні пункти. Тобто пакет документів складається дуже пристойний, і оформлення всього цього займає багато часу.

Теоретично фіз. особа також може спокійно встановлювати сонячні панелі не тільки на власні потреби, а й для продажу в мережу. У разі використання сонячних панелей для себе завдання значно спрощується, в іншому варіанті доведеться збирати всі ті ж документи, що і для юр. осіб.

Який термін окупності сонячної електростанції та вітрової ?

Термін окупності сонячної електростанції залежить від безлічі факторів: потужності, розташування, тарифу, експлуатаційних витрат і т.д. У підсумку він може варіюватися від декількох років до 12-13 років. Аналогічні справи і з вітровими установками.

Експлуатація сонячної електростанції

Термін експлуатації панелей становить 25-30 років. Що стосується обслуговуючого персоналу, то кількість його мінімально, досить двох електромонтерів та одна людина інженерно-технічного складу. Яких-небудь особливих робіт сонячна електростанція не вимагає. В порядку поточної експлуатації необхідно протирати пил, косити траву, прибирати сніг, здійснювати температурний контроль панелей. У разі необхідності провести ремонт, то його можна зробити у вечірній або нічний час, коли електростанція не виробляє електроенергію. Як правило, панелі легко монтуються, тому і заміна їх не складає великих труднощів. З вітряними електростанціями справи йдуть складніше в плані ремонту. Для цього часто необхідно залучати спецтехніку і зробили роботу в безвітряну погоду.

Можливі ризики
Велика залежність від погодних умов. Ризик не вийти на заплановану потужність.
Можливість помилки на стадії проектування. Сьогодні не так багато фахівців з реальним досвідом проектування та будівництва поновлюваних станцій.