Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

ВІДНОВЛЮВАЛЬНІ ДЖЕРЕЛА ЕНЕРГІЇ ТА ПРИБУТОК БІЗНЕСУ

На сьогоднішній день існує декілька шляхів отримати прибуток, інвестуючи в альтернативну енергетику. Основним із них — «Зелений тариф», згідно якого держава компенсовує постачальнику вироблену енергію за підвищеним коефіцієнтом.

Для оформлення «Зеленого тарифу» необхідно підготувати документацію, яку умовно можна розділити на кілька пунктів:

Проектна документація.

Включає в себе великий обсяг робіт: вибір майданчика під проект, розрахунок потужності станції, підбір обладнання і т.д. Ще до проекту доведеться звертатися в енергопостачальну організацію для отримання тих. умов, а також до місцевих органів влади для виділення землі.
Сертифікат підтвердження, де підтверджується, що ел. станція дійсно є поновлюваним джерелом енергії.
Бізнес план. Все аналогічно, як і в будь-якій сфері діяльності. Визначається термін окупності проекту, рентабельність, чисельність персоналу і т.п.
Договір з енергопостачальною організацією. Пройшовши муки пекла у фінальній частині укладається договір з енергопостачальною організацією, де вже сторони домовляються, як вони будуть взаємодіяти, визначається тариф, за яким енергосистема буде продавати електроенергію.
Це ми ще не охоплюємо будівництво, експертизу і приймання в експлуатацію, а лише виділили в загальних рисах основні пункти. Тобто пакет документів складається дуже пристойний, і оформлення всього цього займає багато часу.

Теоретично фіз. особа також може спокійно встановлювати сонячні панелі не тільки на власні потреби, а й для продажу в мережу. У разі використання сонячних панелей для себе завдання значно спрощується, в іншому варіанті доведеться збирати всі ті ж документи, що і для юр. осіб.

Який термін окупності сонячної електростанції та вітрової ?

Термін окупності сонячної електростанції залежить від безлічі факторів: потужності, розташування, тарифу, експлуатаційних витрат і т.д. У підсумку він може варіюватися від декількох років до 12-13 років. Аналогічні справи і з вітровими установками.

Експлуатація сонячної електростанції

Термін експлуатації панелей становить 25-30 років. Що стосується обслуговуючого персоналу, то кількість його мінімально, досить двох електромонтерів та одна людина інженерно-технічного складу. Яких-небудь особливих робіт сонячна електростанція не вимагає. В порядку поточної експлуатації необхідно протирати пил, косити траву, прибирати сніг, здійснювати температурний контроль панелей. У разі необхідності провести ремонт, то його можна зробити у вечірній або нічний час, коли електростанція не виробляє електроенергію. Як правило, панелі легко монтуються, тому і заміна їх не складає великих труднощів. З вітряними електростанціями справи йдуть складніше в плані ремонту. Для цього часто необхідно залучати спецтехніку і зробили роботу в безвітряну погоду.

Можливі ризики
Велика залежність від погодних умов. Ризик не вийти на заплановану потужність.
Можливість помилки на стадії проектування. Сьогодні не так багато фахівців з реальним досвідом проектування та будівництва поновлюваних станцій.