Навчальний курс: “Протидія шкільному насильству”

Цей курс створено з метою створити спільне бачення проблеми для всіх учасників освітнього процесу. Передбачається, що він допоможе максимально ефективно протидіяти булінгу та іншим проявам насильницьких дій в навчальних закладах.

До розробки курсу долучилися педагоги, психологи, керівники громадських організацій. На нашому сайті ви можете безкоштовно ознайомитися з вебінарами однієї з авторок курсу — Черниш Олени Степанівни. Це “Формування навичок адаптації” та “Неуспішність учнів”. Другою експерткою стала Вікторія Олексіївна Мельничук.

План 72 години. Пройти курс.

Програма

Для будь-якого освітнього середовища наразі актуальна проблема шкільного насилля, яка може виражатися в різних формах. Нажаль, більшість педагогів сьогодні не мають відповідної підготовки, не знають, як попередити булінг, як реагувати на нього.

Сучасна школа потребує знань та практичних навичок, чітких алгоритмів, які допоможуть швидко та правильно реагувати на шкільне насилля. Не менш важливо навчитись організовувати превентивні заходи.

Цільова аудиторія

Курс буде корисним для адміністрації навчальних закладів, педагогів, психологів, а також для учнів та їх батьків.

Головна мета — створити безпечне освітнє середовище.

Розробниці курсу поставили перед собою низку завдань:

  • ознайомити всіх потенційних причетних із самим поняттям булінг, пояснити чому таке явище виникає, які тягне за собою наслідки;
  • впровадити практичні заходи, які допоможуть запобігти виникненню травлі в шкільному середовищі;
  • розробити та впровадити чітку систему, якою зможуть керуватися вчителі, батьки, працівники психологічної служби з метою правильного реагування на насилля;
  • надати всім учасникам освітнього процесу доступ до нормативно-правової бази, а спеціалістам, що можуть долучитися до співпраці — відповідні повноваження.

Після впровадження цих заходів, очікується, що в закладах освіти покращиться соціальне середовище, вдасться своєчасно попередити прояви шкільного насилля, організовувати практичні заходи, що допоможуть всім учасникам освітнього процесу об’єднати зусилля. Бажано, щоб педагогічні працівники навчились вчасно виявляти перші ознаки булінгу та ефективно на них реагувати. Все це призведе до впровадження в школі здорового та комфортного мікроклімату.

Авторки курсу охоче поділились своїми рекомендаціями щодо його вивчення.

Візьміть звичайний зошит та зробіть з нього щоденник. Для цього регулярно робіть в ньому записи від руки, що впливає на моторику, допомагає надовго запам’ятати інформацію. В разі потреби щоденник стане вашою шпаргалкою, допоможе в контрольних тестах, а також в нього можна записувати власні ідеї, що виникатимуть в процесі вивчення курсу.

Щоб матеріал був дійсно корисним, одразу використовуйте його на практиці, хоча б окремими частинами. Спробуйте самостійно програти вправи в уяві, промалювати схеми, прожити їх, і тільки тоді використовуйте їх з учнями та батьками. Це дозволить відчути мікронюанси, бути готовим до всіх варіантів реакцій.

Пройдений курс дозволить вам ефективно вирішити проблему булінгу в своєму навчальному закладі, створити безпечне для всех середовище.

Після завершення онлайн-курсу ви отримаєте свідоцтво, де буде вказано кількість академічних годин.