Оптимізація складу: чому варто про це задуматися

Процес оптимізації складу рано чи пізно торкнеться будь-якої компанії. За допомогою спеціально розроблених систем ви зможете грамотно і без зайвих зусиль організувати роботу на складських приміщеннях, логічно розміщувати товар відповідно висунутим до нього вимогам зберігання, оптимізувати вільний простір приміщень, а також уникнете неприємних фінансових витрат.

Наприклад, на сайті компанії Quantum https://quantum-int.com/uk/ ви знайдете сучасні системи по оптимізації складу, які дозволять вирішити ряд перерахованих вище питань. Також вони допоможуть спростити процес управління та ведення обліку на складах.

Переваги оптимізації

Такі програми передбачають впровадження систем адресного зберігання інформації за рахунок використання штрихкодування. Це дозволяє збільшувати показники робочої ефективності та вирішувати безліч щоденних питань, пов’язаних з розміщенням, складуванням та розвантажувально-навантажувальними роботами. Про те, як працюють системи по оптимізації складу від Quantum можна дізнатися докладніше на сайті компанії.

Ми ж розглянемо з вами основні переваги впровадження подібних програм на підприємстві:

  • Систематизація. Завдяки збору номенклатурного довідника замовлення починають швидше оброблятися.
  • Оперативність. Ви маєте доступ до інформації про наявність товару в режимі реального часу, а ваш клієнт — про стан свого замовлення.
  • Управління. Система дозволяє оптимізувати вільний простір складу, раціонально використовувати територію приміщень, збільшуючи тим самим якість і кількість проведених операцій.

Системи по оптимізації складу дозволяють вводити диференційовану оплату, завдяки чому стало значно легше напрацьовувати нову клієнтську базу, підвищувати робочу продуктивність і досягати підвищених умов інформаційної безпеки.

Що потрібно для проведення оптимізації складу

Перш, ніж повністю автоматизувати складську роботу, необхідно провести оптимізацію складу та робочих процесів, які на ньому протікають. Можна навести кілька чинників, без яких неможливо успішно провести дану процедуру:

  • глибинне розуміння всіх процесів, що протікають;
  • повна інформація про товар;
  • наявність інтегрованої інформаційної системи в компанії;
  • професійні співробітники.

При відсутності хоча б одного фактора, процес оптимізації складу може не просто затягнутися на невизначений час. Ви можете не отримати очікуваного ефекту і безцільно витратити фінанси компанії.