Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Особливості укладення договорів з російськими компаніями

перевірка і укладення договору

Якщо ваш бізнес пов’язаний з російськими партнерами або ваша компанія має афілійовані структури в Росії, то для успішного ведення бізнесу необхідно, щоб договори укладалися з урахуванням законодавств обох країн. Крім того, варто враховувати і той факт, що на даний час Україна хоча поки що і безуспішно, але намагається стати членом Європейського Союзу, що накладає свій істотний відбиток на вирішення господарських спорів, які все частіше починають розглядатися в міжнародних інстанціях.

Як захистити себе від можливих ризиків договірних відносин?

Головним завданням, яке виникає при укладенні угоди, є коректне з юридичної точки зору викладення її суті. Тому критично важливо, щоб зміст кожного окремо взятого пункту зовнішньоекономічного договору не мав розбіжностей і не суперечив нормам законів України та РФ.

Більшість головних офісів українських компаній зосереджено в її столиці — в Києві. За словами юриста київського адвокатського об’єднання, що займається експертизою та аналізом договорів, що укладаються в процесі зовнішньоекономічної діяльності, юридична перевірка таких договорів зазвичай відбувається там же. Українські юридичні і консалтингові фірми, які готові надати українським і російським компаніям або афілійованим з ними особам допомогу в правовій оцінці договорів, в цілому досить успішно справляються з покладеними на них обов’язками щодо забезпечення коректного складання контрактів. Однак є один істотний нюанс.

На відміну від російського, українське законодавство на даний момент піддається постійним і досить суттєвим змінам, викликаним активним впливом Заходу. Сьогодні Україна прагне максимально підлаштувати свої закони, особливо що стосуються бізнес-сфери, під західні зразки з метою спрощення ведення бізнесу і залучення іноземних інвестицій в умовах економічної та політичної кризи. Через це у багатьох українських юридичних компаній та адвокатських об’єднань спостерігаються певні проблеми зі своєчасним аналізом змін і успішним застосуванням впроваджених норм на практиці.

На що звернути увагу при виборі юридичної компанії для аналізу договорів?

Обираючи в Києві адвокатське об’єднання, якому буде доручена перевірка проектів зовнішньоекономічних договорів, складання, аналіз супутніх документів, важливо ретельно перевіряти репутацію такої компанії. У цьому ключі не зайвим буде поцікавитися, договори яких компаній це об’єднання аналізувало і чи не було в судовій практиці випадків, коли проаналізований таким об’єднанням договір був предметом судового розгляду.

В Україні існує єдиний реєстр судових рішень, завдяки якому можна відшукати рішення (або переконатися в їх відсутності), що стосуються компаній, які були клієнтами певного адвокатського об’єднання. Відсутність таких судових рішень або ж відсутність в них згадок про суперечки, що виникли через різночитання положень договору, може свідчити про те, що адвокатське об’єднання, юридична фірма або консалтингова компанія успішно справлялася з аналізом договірної документації. В іншому випадку має сенс підібрати собі іншого партнера.