Українці в тренді: мода на квадратні носки взуття знайшла відгук

Пристрасті за результатами виборчих перегонів ще вирують, а українські експерти моди вже відволіклися від нескінченної теми президентства й звернули погляд на тенденції сезону весна – літо 2019 року. А тут є чому дивуватися: услід за потертими джинсами та яскравими принтами, що так полюбилися стилістам 1980х, на подіум повертаються стильні черевички з квадратним носком. І не тільки: за даними експертів, влітку цього року українські модники й модниці будуть дефілювати у босоніжках, котильйонах, навіть сліперах нового формату.

Fendi або Dolce & Gabbana: голоси знов розділилися

Видатний модельєр, стиліст, дизайнер Карл Отто Лагерфельд як завжди випередив час. Він встиг взяти участь у створенні весняної колекції Fendi перед своєю трагічною смертю 19 лютого 2019 року, дивним чином відчувши тенденції й сподівання всіх модників світу. За даними кореспондентів модних видань, саме колекція Лагерфельда отримала від українців одну з найвищих оцінок. За неї проголосували понад 40% респондентів.

Більше набрала тільки нова добірка одягу і взуття відомого італійського модного будинку Dolce & Gabbana, нещодавно продемонстрована в київському бутіку. За неї віддали голоси майже половина респондентів.

Цікаво, що переваги тут розподілилися по берегах Дніпра: мешканці західних регіонів обрали традиційну якість італійського взуття, а центральної й південно-східної України — ефектні німецькі моделі.

Однакову кількість голосів обидві колекції отримали лише в деяких регіонах, серед яких – Миколаїв, Тернопіль тощо. Мабуть, місцеві стилісти тісно співпрацюють з професійними взуттєвими майстернями: ремонт взуття тернопіль, наприклад, завжди славив високою кваліфікацією майстрів. І не тільки італійських пар, хоча на них переважно зосереджений сегмент.

Українські дизайнери взуття: в тренді майже всі

Серед українських дизайнерів нову тенденцію першими підхопили автори літнього взуття Kachorovska. У колекції Oh, Leo! 2019 року маса квадратних носків босоніжок, сабо, черевиків. І все це в яскравому леопардовому принті з елементами моди вісімдесятих років. Стильній образ доповнює яскрава сумочка з виразною пряжкою. Таку модницю складно буде не помітити.

Ще більш цікаве рішення пропонує бренд Ali Saulidi у весняній добірці взуття. Тут явний натяк на квадратний носок обіграний в моделях, для нього незвичних, — черевиках, снікерах та лоу-топах. В комбінації з одягом шведського бренду Ksenia Schnaider все це виглядає дуже нетривіально.

А ось львівська фабрика Kasandra, визнана українцями однією з трьох найкращих в країні, залишилася вірна класичним рішенням. Черевики-човники, сліпони й кросівки з традиційно м’яким заокругленим передом — ось вибір дизайнерів для весни 2019 року. Квадратних носків в останній колекції немає зовсім. Але ж попереду ще річна презентація, мода може наздогнати навіть найконсервативніших митців.