Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Колд-бокс-амін процес в ливарному виробництві

Застосування колд-бокс-амін процесу в металургії почалось близько п’ятдесяти років назад. При виготовленні стрижнів використовується кварцовий пісок та фенольна смола, які після ущільнення в ящику піддаються продуванню парами аміну. Ця процедура призводить до твердіння стрижня і задає міцність близько 60% від її кінцевого значення. При цьому ступінь очищення повітряної суміші близька до 100%, що говорить про те, що даний процес нешкідливий для оточуючих.

Особливості застосування колд-бокс-амін процесу

Трикомпонентна система в своєму складі має наступні матеріали для колд-бокс-амін процесу: фенолформальдегідна смола, ізоционатний активатор та газоподібний затверджувач. Компоненти після змішування з кварцовим або іншим піском пневматичним способом переміщуються до оснастки. Після цього пари затверджувача разом з повітрям під тиском пропускаються через суміш. Це приводить до рівномірного твердіння форми по всьому об’єму за декілька секунд.

Зазначена система використовується при виготовленні відливок з будь-яких сплавів. Процес характеризується підвищеною продуктивністю, низькими енерговитратами, досягається висока точність розмірів форм та стрижнів. При виготовленні стрижнів вміст зв’язуючих в суміші зазвичай коливається від 0,7 до 1,6% від маси піску. Змішення смол відбувається в рівних пропорціях, іноді допускається збільшення вмісту компоненту А до 55% для надавання стрижням максимальної гарячої міцності.

Зв’язуючі в колд-бокс-амін процесі можуть використовуватись з будь-якими видами пісків. В тому числі можлива робота з регенерованим піском. Однак дрібнозернисті піски, а також ті, які містять пилову фракцію потребують більше використання смоли. Також існує обмеження до вологості наповнювача (не повинна перевищувати 0,2%).

Для виготовлення модельної оснасти широко застосовуються різні види матеріалів, такі як дерево, метал, полімерні матеріали. У випадку особливих вимог технологічного процесу використовуються розділювальні покриття, а також сполуки для відмивання відкладень смоли на формах і стрижнях. Покриття наносять тільки на тверду поверхню. В колд-бокс-амін процесі допускається використання протипригарних покрить на водній основі.

Переваги використання колд-бокс-амін процесу

При використанні даної трикомпонентної системи досягається висока продуктивність технологічних процесів лиття за рахунок швидкого твердіння форм, а також легкого вилучення відливок. Процес передбачає 100% очищення повітря, тому сприяє покращенню робочих умов і не завдає шкоди навколишньому середовищу. Завдяки властивостям зв’язуючих досягається висока розмірна точність стрижнів, що суттєво покращує якість продукції.

Зазначений вище матеріал опублікований при підтримці компанії «Укрфаворит» (https://ukrfavorit.com.ua/uk/). Компанія постачає матеріали для лиття з Європи без посередників, тому ви завжди можете розраховувати на високоякісні продукти за доступними цінами.