Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Вчасно реєструйте зміну КВЕД!

Засновник будь-якого бізнесу зобов’язаний тонко відчувати кон’юнктуру, постійно «тримати ніс за вітром», щоб не тільки протриматися в зайнятій ніші, а й спромогтись зайняти нові, котрі розкривають можливість випереджуючого розвитку. Під час реєстрації бізнесу підприємець зобов’язаний вказати коди видів діяльності. Коли виявляється новий перспективний напрямок, виниклі зміни необхідно вчасно зафіксувати, оскільки зміна КВЕД https://astarta-law.com.ua/zmina-kved/ без відповідного документального оформлення призводить до різних неприємних наслідків.

Зокрема, до порушника застосовуються такі заходи: дохід від незареєстрованої діяльності оподатковується по надвисокій ставці, підприємця можуть перевести з «спрощенки» на загальну систему сплати податків, може бути анульована реєстрація платника єдиного податку та ін.

Алгоритм дій

Змінивши вид діяльності підприємства, необхідно підібрати відповідний КВЕД та пройти процедуру його реєстрації. По-перше, державному реєстратору подається картка №11. Це можна зробити власноруч, через довірену особу або поштою. Коли змін буде внесено до Єдиного держреєстру, до фіскальної служби подається заява. Залежно від обраної системи оподаткування, робиться це або паралельно з подачею податкової декларації за період, в якому відбулися зміни, або одночасно з річною декларацією. Нарешті, щоб мати на руках підтверджуючі документи, потрібно отримати відповідні виписки з Єдиного реєстру та Реєстру платників податку.

Цікаві приклади

Вам, безсумнівно, буде цікаво ознайомитися з найвідомішими випадками зміни видів підприємницької діяльності, що відбулися у світі:

  1. Засновник мегапопулярної фірми Avon спочатку займався коммівояжем, продаючи книги. Щоб товар краще розходився, реалізатор обдаровував покупців флакончиками авторських парфумів. Раптово інтерес публіки до цих парфумів зріс настільки, що бізнесмен вирішив заснувати парфумерну фірму, що згодом розрослася в сучасний Avon.

  2. Всесвітньо відома Nokia починалася як виробник паперу, а пізніше – виробник гумових виробів, по ходу ще декілька разів змінюючи бізнес-профіль.

  3. Хто не знає зубну пасту Колгейт! Ви не повірите, але 100 років тому цей бренд випускав свічки та крохмаль для сорочок та комірців.

  4. Інвестиційна фірма Уоррена Баффета зайнялася страховим бізнесом тільки в 1962 році, а до цього випускала текстиль!