Плани ProZorro.Sale на 2020 рік

Система державних онлайн-аукціонів з продажу різноманітного рухомого та нерухомого майна та інших активів показала за три роки свого існування вражаючі результати та принесла до бюджету понад два десятки мільярдів гривень. У новому році сервіс продовжить свій невпинний розвиток до перетворення на єдиний державний маркетплейс, у якому є все.

«Зелені» аукціони — вже скоро

Зміни до законодавства, яке регулює виробництво й продаж так званої «зеленої» енергії, передбачають, що на початку 2020 року у системі Прозоро Продажі відбуватимуться торги за право продавати державі електроенергію за гарантованим тарифом та у гарантованих обсягах, отримуючи підтримку для розбудови електростанцій, що використовують альтернативні джерела енергії.

Права на користування надрами і біоресурсами

Перші аукціони з продажу спецдозволів на користування природними ресурсами — корисними копалинами і біологічними відновлюваними ресурсами — показали не лише гарні результати, але і велику зацікавленість з боку бізнесу. У 2020 році аукціони продовжаться. Наприклад, серед викопних багатств користувались попитом такі ресурси:

● питна й мінеральна вода;

● глина;

● руди чорних і кольорових металів;

● нафта;

● природний газ.

До Нового року ВРУ зробила українцям ще один подарунок, поповнивши цей список спеціальними дозволами на видобуток бурштину.

Нова хвиля приватизації

Лише за перше півріччя 2019 року мала приватизація принесла державному бюджету понад 1 000 000 000 гривень. До того ж, аукціони дозволили позбутись майна, перебування якого на балансі комунальних підприємств призводило лише до зайвих витрат на їх утримання.

У 2020 році приватизація продовжиться із новою силою — ФДМ вже отримав списки великої кількості об’єктів, які потрібно реалізувати у системі. Також очікується старт великої приватизації і початок аукціонів за право концесії — принципово новий вид торгів, якому було дане зелене світло цієї осені.

Оренда рухомого складу

Під кінець року «Укрзалізниця» повідомила важливу новину: незабаром права оренди вагонів підприємства продаватимуться лише через систему ProZorro.Продажі — без винятків! Можна з упевненістю прогнозувати, що приватні оператори також підуть на аналогічні кроки й збільшать конкуренцію у цьому напрямі.

Практика використання прозорих онлайн-торгів для визначення переможця аукціону показала значне зростання середньої ціні — попит у секторі раніше суттєво недооцінювався експертами.