Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Риба для суші

Вживання суші датується ще часами самураїв, тому для Японії це давня традиція. Досі незрозуміло, за яких обставин винайшли це кулінарне мистецтво. Дехто думає, що саме дякуючи пошуку способів зберегти рибу були винайдені суші.

Традиційно ця страва складається із сирої риби та рису. Іноді суші закручують в лист із водоростей, іноді використовують молюсків чи морепродукти. Насправді, існують сотні видів, деякі з них навіть не мають рибу в складі, а готуються із овочів.

З якої риби готують суші?

Суші – це японська страва, яка стає все більш популярною в Україні. Можливо, ви навіть задумуєтесь про те, як приготувати суші вдома. Перше питання, яке у вас з’являється: яку рибу обрати? Ми розповімо про те, як наші шеф-кухарі її обирають та обробляють, щоб Ви могли замовити суші на сайті ресторану origami.lviv.ua та отримати найсвіжішу рибу.

Перш за все, риба для суші повинна бути свіжою. Спеціально для вас ми ретельно обираємо найкращі види та найсвіжішу рибу. Зазвичай цю страву виготовляють із лосося, креветок та тунця. Те, з якої риби роблять суші, детальніше розберемо далі.

Лосось

Важливо надавати перевагу штучно вирощеному лососю. Найкращі сорти такої риби:

 • Атлантичний аквакультурний лосось із Шотландії та Ірландії;
 • Тихоокеанська аквакультура Північнотихоокеанського лосося.

Корисна інформація: обираючи спеціально вирощену рибу, ми дбаємо не лише про планету, а й про ваше здоров’я. У океані, який нині дуже забруднений, живе дикий лосось із незначним вмістом ртуті та метилртуті, пестицидів та інших шкідливих речовин. Без них організм людини буде почуватися краще.

Перед приготуванням лосось потрібно ретельно очистити, видалити шкіру та кістки. Коли залишиться тільки м’ясо, його розрізають на тонкі шматочки ножем із гострим лезом. М’ясо лосося, призначене для суші, має оранжево-рожевий колір. Як тільки лосось буде приготований, його нарізають на шматочки потрібного розміру і готують страву.

Креветки

Обираючи креветки, варто надавати перевагу вирощеним на фермах, але можна використовувати й дикі види:

 • серед креветок, котрі вирощують на фермах, кращими будуть привезені із В’єтнаму, Еквадору чи Франції;
 • серед диких креветок кращі ті, що привезені із Північної Атлантики.

Креветки також ретельно очищують від шкірки перед використанням. Важливо мінімально обробити їх низькими або високими температурами, щоб знищити паразитів.

Тунець

Тунець – це вид, якому більше, ніж іншим, загрожує надмірний вилов риби. 5 із 8 його видів класифікують як «ті, що знаходяться під загрозою зникнення», «вразливі» або «майже знаходяться під загрозою». Серед них:

 • Південний синій тунець;
 • Атлантичний та Середземноморський синій тунець;
 • великоокий тунець;
 • жовтоперий тунець;
 • довгоперий тунець

Корисна інформація: синій тунець – вид, що зникає. Для того, щоб врятувати його, варто відмовитись від вживання суші з ним.

Альтернативні види риби для суші

Якщо приготування суші з тунцем не рекомендоване, чим замінити цю традиційну їжу? Ось декілька варіантів:

 • скумбрія;
 • оселедець;
 • хек;
 • пікша;
 • тріска;
 • білуга;
 • мінтай.

Рецептів із цими інгредієнтами безліч, кожен знайде свій улюблений. Важливо правильно обробити кожен складник перед вживанням та насолоджуватися смаком. Щоб не витрачати час на приготування вдома, радимо відвідати наш ресторан Origami sushi & pizza у Львові.

Обробка риби для суші

Часто у приготуванні суші використовується сира риба. Її вживання може мати ризики для здоров’я. Саме для того, щоб уберегти відвідувачів від небезпеки, наші шеф-кухарі обирають найсвіжішу та найкориснішу рибу. Вони проводять зоровий тест для всіх продуктів, з якими працюють: поверхня, колір, прозорість очей, запах, колір зябер та шкіри.

Після відбору необхідно дотримуватися суворої гігієни. Кухар ретельно чистить та дезінфікує інструменти та поверхні, що контактують із сирою рибою. Робочий стіл, контейнери, ножі прибираються кожного дня та щоразу, коли забруднюються.

Руки повара повинні бути абсолютно чистими. Оскільки риба не обробляється теплом, важливо дотримуватися оптимальної температури зберігання, щоб прибрати ризик зараження бактеріями. Цілу свіжу рибу ми зберігаємо за температури від 0° C до 2° C.

Крім бактерій, є ризик зараження паразитами при вживанні неякісних суші із сирої риби. Паразити живуть всередині деяких з них. Досвідчений знавець японської кухні швидко помітить личинкових паразитів. Він також використовує відмінну техніку обробки риби без ризику її забруднення. Наші кухарі знають види, що потенційно можуть мати паразитів і перевіряють їх: тюрбо, сібас, окунь, кальмар, мідії та устриці, креветки.

Як визначити свіжість риби?

Щоб обрати якісний продукт для приготування суші, достатньо поспостерігати за такими 5-ма ознаками свіжості:

 1. Очі риби повинні бути напівпрозорими, округлими та мати чіткі краї без слідів крові. Чорні та непрозорі зразки – ознака несвіжості.
 2. Зябра повинні бути яскраво-червоними і вологими, а не коричневими та слизистими.
 3. Шкіра має бути блискучою і злегка вологою, покритою прозорим слизом.
 4. Риба має бути доволі жорсткою: коли ви тримаєте її за голову, тіло залишається в горизонтальному положенні. Несвіжа риба м’яка та провисає.
 5. Свіжа риба пахне морем та йодом. Неприємний запах, наприклад, аміаку, — погана ознака.

Якщо ви вирішили готувати суші із сирої риби вдома, будьте обережні. Щоб уберегти себе від ризику зараження паразитами, рекомендуємо перед приготуванням заморозити її при температурі -20° С протягом 24 годин або приготувати при температурі 60° С протягом 10 хвилин. Потурбуйтеся про власне здоров’я та насолоджуйтесь улюбленою стравою без зайвих ризиків!

Українці люблять суші, тому що це корисна та смачна страва, насичена правильними жирами, омега-3, білками та невеликою кількістю холестерину. Свіжа та якісна риба у супроводі із овочами та рисом – це ідеально збалансована страва.