Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Топові книги, які цитують і до сьогодні

Найвеличніші романи, які зобов’язаний прочитати кожен книголюб, набувають популярності не просто через хорошу піар-компанію. Книжки, які стали «реліктами» у світовій літературі, до двадцять першого століття не мали такої підтримки різного роду медіа чи реклами як сьогоденні романи. Тим не менш, їх читають досі, а деякі із них вважають вершиною літератури, яку ще довгий час ніхто не переплюне або і взагалі не зможе цього зробити. У своїй підбірці ми зібрали одні із кращих книжок світової класики та ті, про які зараз говорять найбільше.

«Прислуга»

Маркетингова компанія NPD Group опублікувала топ найпопулярніших книжок десятиліття і однією із них являється «Прислуга» Кетрін Стокетт. Ця книжка свого роду оповідь про молоду письменницю, яка за станом обставин у 1960 роках наважується написати книжку про роботу хатніх темношкірих прислуг у Міссісіпі. У ті часи ставлення до чорношкірих служниць набагато відрізнялося від ставлення до білих працівників. Починає дівчина із ведення колонки для домогосподарок у місцевій газеті, а згодом у цьому їй починає допомагати Ейбілін Кларк. Саме із її інтерв’ю згодом вийде книжка «Прислуга».

«Маленькі жінки»

Книжки світової класики для підлітків, особливо для дівчат, свого часу писала Луїза Мей Елкотт. Її «Маленькі жінки» набули шаленої популярності, особливо зараз коли цю історію вже вкотре екранізують, але цього разу із чарівною Еммою Вотсон в одній із головних ролей. Ця історія про чотирьох сестер, які народилися у дуже бідній сім’ї, тому їм випала не легка доля. Але дівчата, як і належить сильним жінкам, досягають всього про що мріяли і чого добивалися. Дуже мила та лагідна книжка для відпочинку разом із чашечкою чаю чи кави розбавить ваш вечір. Також рекомендуємо переглянути екранізацію та порівняти її із першоджерелом.

«Божествена комедія»

Кращі книжки класиків у жодному разі не оминуть шедевру італійської поезії від Данте Аліг’єрі «Божественої комедії». Поема написана у трьох частинах «Рай», «Пекло» та «Чистилище», які описують шлях самого автора до Бога, а загалом це алюзія на людський шлях та прагнення до істини. Твір на який посилають досі, багато письменників будуть свої тексти навколо поеми Данте і звісно ж сотні митців зображають її на своїх полотнах. Напевно найвідомішим таких витвором мистецтва являється «Пекло» Сандро Боттічеллі, яке в найменших деталях зображає дев’ять кіл пекла, які описує Данте.

«Улісс»

Важка класична література, список якої однозначно очолює «Улісс» Джеймса Джойса, потребує ґрунтовної підготовки та великого читацького досвіду. Ірландський письменник, напевно найвідоміший класик двадцятого століття написав величезний фоліант у якому висвітлив один день звичайного дублінця. Цей харизматичний автор із самого початку написання книжки завжди був впевнений, що пише шедевр, який залишиться на віки. Багато хто пробує осилити цей твір, але вдається це не кожному. «Улісс» — це книжка про яку соромно сказати «я не читав», та наважитися напевно важче ніж її таки подолати, але спробувати варто всім. Хоча б для того, щоб із гордістю сказати «я таки спробував».