Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Художні книги про важливість мистецтва й приховані таланти

Мистецтво в усі часи викликало багато запитань та суперечок. Що таке мистецтво? Чи потрібно воно? Які люди здатні на щось дійсно велике? На що перетворилося мистецтво у наш час? Для того, щоб стати ближчим до творчості та людей, які досягають в ньому успіху, ми й підготували підбірку художніх і не тільки книг про мистецтво.

«Дар Гумбольдта» Сола Беллоу – це книга про талант у художніх творах, історія про те, як важливо усвідомлювати свій дар та вміти ним користуватися. Головний герой – історик, який щиро захоплюється своїм талановитим померлим другом, який не зумів пристосувати себе у цьому житті. Це великий комплексний твір, який здобув Пулітцерівську премію, не лише розповідає нам історію, а й ставить найважливіші питання в бутті людини – питання життя та смерті.

Якщо говорити про художні книги про лідерів мистецтва, то всі погодяться з тим, що Ван Гог – це безперечний геній, праці якого досі цінуються надзвичайно високо. «Це Ван Гог» Джорджа Роддама розповідає непросту історію життя цього нідерландського генія дев’ятнадцятого століття, який вражає сучасного поціновувача мистецтва своєю надзвичайною експресивністю. Тут ви знайдете ілюстрований живопис митця, його біографію, а також фрагменти листувань Ван Гога з братом.

А якщо попередні книжки надихнули вас на більш детальне вивчення мистецтво в літературі і не тільки, то рекомендуємо «Замах на мистецтво: арт-детектив» Григорія Козлова. Тут автор проливає світ на темну сторону мистецтва. Адже часто ми бачимо лише світлу, естетичну частину, хоча справжня творчість сповнена крові, поту, скандалів та сліз. Власне, все як і в звичайному житті. Ця книга розкриє таємниці мистецького потойбіччя і спробує дати відповіді на провокаційні питання: як Мона Ліза стала настільки популярною чи кому вигідно робити з Ван Гога безумця?

«100 ідей, що змінили мистецтво» Майкла Бьорда – це одна з тих сучасних книг про талановитих людей, яку має прочитати кожен, хто цікавиться історією мистецтва і починає своє сходження на цю круту гору. Тисячі років існує світ мистецтва, в ньому постійно щось народжується, деформується і вмирає. Автор систематизує поворотні моменти історії, коли мистецтво змінювалося і йшло далі. Адже і творчість залежить від нових відкриттів у сфері технологій та науки. А як саме – із задоволенням розповість Майкл Бьорд.

А от «Перманентна революція. Мистецтво України ХХ — початку ХХІ століття» Аліси Ложкіної підійде тим ентузіастам, які бажають краще зрозуміти розвиток мистецтва у нашій країні. Авторка – провідна українська кураторка та арт-критикиня, яка намагається знайти відповіді на питання: з чого все починалося за років панування Радянського союзу і в які форми воно перейшло зараз? Як змінювалися мова та засоби вираження мистецтва в Україні? Ця праця – відважна спроба класифікувати, пов’язати у єдину історію факти і події з життя українського мистецтва останнього століття.