Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Класичний паркан з дошок або профнастилу

Як зробити паркан з дошок (штакет)

Класична огорожа з встановлених вертикально дерев’яних або металевих планок. Ідеальний варіант для тих, хто не хоче суцільний паркан. При цьому така огорожа дозволяє приховати двір від сторонніх очей при монтажі з двох сторін в шаховому порядку.
Виглядає набагато приємніше обридлого профлиста, але не поступається йому по довговічності. Звичайно, тільки при використанні металевого паркану (дерев’яний потребує періодичного догляду та оновлення).
що знадобиться:

дошки;

труби,

куточки і дерев’яні стовпи;

брус для лаг;

цвяхи;

кілочки;

хомути;

шнур;

бур або лопата;

рівень.

Як зробити паркан

Забийте по краях лінії огорожі кілочки і натягніть по ним шнур. Зробіть позначки через кожні 2-2,5 м для установки опор.Буром або лопатою зробіть в позначених місцях лунки глибиною 0,7-1 м.Вставте в ями стовпи і закріпіть їх, вирівнявши за рівнем. Для цього розклинюйте опори шматками цегли або дрібними каменями, а потім шарами по 20-25 см засинайте щебенем і ретельно утрамбовують. Дерев’яні опори бажано просочити бітумом або відпрацюванням масла для захисту від гниття.Хомутами або болтами прикріпіть до стовпів дві поперечини з бруса знизу і зверху на висоті 20-30 см від країв.Прібейте цвяхами першу дошку паркану, перевіривши за рівнем її вертикальність. Витримайте необхідний зазор і прибийте наступну. Зазвичай між дошками вставляють ще одну, використовуючи її як шаблон. Якщо потрібен менший зазор, підбирається брусок відповідної товщини.При бажанні можна зібрати секції на землі, прибивши штахетник до поперечин, а потім прикріпити готові елементи до стовпів за допомогою болтів або хомутів.Металевий паркан монтується за тим же принципом, тільки все дерев’яні деталі — стовпи, поперечини — замінюються на металеві, а замість цвяхів використовуються покрівельні саморізи.

Як зробити паркан з профлиста

Практичне і сучасне огородження, яке швидко зводиться і служить довгі роки без будь-якого догляду. Маса доступних кольорів дозволяє підібрати паркан в тон даху, також є варіанти фотодруку, що імітують різні поверхні. З мінусів — велика парусність і тінь на ділянці.
що знадобитьсяпрофлист;труби 60 × 60 мм;труби 40 × 20 мм;болти з гайками та шайбами;шуруповерт;шурупи;рівень;кілочки;шнур;бур або лопата.

Як зробити паркан

Виконайте розмітку периметра, забивши кілочки і натягнувши шнур по лінії паркану. Позначте місця для стовпів через кожні 2-2,5 м.За допомогою бура або лопати зробіть ями діаметром 150-200 мм і глибиною 1-1,2 м, але не менше глибини промерзання грунту.Поставте в лунки труби 60 × 60 мм і, вирівнявши за рівнем, залийте бетоном, приготованим в наступному співвідношенні: одна частина цементу, три частини піску і п’ять частин щебеню. Попередньо можна трохи вбити стовпи в землю.Прикріпіть лаги з труби 20 × 40 мм до опор на відстані 25-30 см від верху і низу. Просвердлите їх дрилем наскрізь і з’єднайте болтом з гайкою або приварити при наявності зварювання.Офарбуйте стовпи і лаги фарбою для захисту від корозії. Особливу увагу приділіть тій стороні, що закриється профнастилом, адже потім підфарбувати її вже не вийде.Поставте перший лист, піднявши його на 10-15 см над землею, і вирівняйте по рівню. Прикріпіть лист до лагам шурупами, загортаючи їх у нижні хвилі. Поки тільки в чотирьох точках — по кутах.Встановіть другий лист, зробивши нахлест на одну хвилю з попереднім, і закріпіть його, попередньо вирівнявши верхні краї обох листів, щоб не допустити перекосу. Таким же чином встановіть всі інші секції до кінця паркану.Після монтажу всіх листів поверніться назад і остаточно закріпіть їх, загорнувши інші шурупи. Для цього злегка викрутити крайні саморізи і натягніть на них шнур по всій довжині огорожі. Так ви не промахнетеся повз труби, а все шурупи будуть розташовуватися строго в одну лінію.