Інвестиції в акції для початківців: як правильно інвестувати, з чого почати + які бувають ризики

Всі люди, які вирішили почати інвестування, стикаються з питанням, з чого почати інвестиції в акції (https://biznescat.com/investytsii/86-investitsiji-v-aktsiji.html) для початківців? Даний спосіб числиться в списку найприбутковіших варіантів заробітку, але у нього є комплекс недоліків. Щоб уникнути труднощів і звести ризики до мінімуму, читайте далі.

Фондова біржа

Акції-інвестиційний напрямок, пов’язаний з вкладенням грошових коштів у цінні папери. Вони є найпопулярнішою різновидом інвестування в даній області. Акції забезпечують прибуток за рахунок розвитку компанії, якій належать. Керівництво фірми зацікавлене в успішному примноженні власної прибутковості, а значить, докладе максимальних зусиль для збереження інвестицій вкладників.

Щоб успішно вкласти гроші в Акції, необхідно розташовувати базовими знаннями в даній області. Список найбільш значущих нюансів при роботі з фондовою біржею включає наступні особливості:

 • за здійснення операцій стягується комісія в розмірі близько 10%;
 • брокер не надає консультації і не дає поради, а продає і купує цінні папери, вибрані клієнтом;
 • інвестори мають право скористатися підтримкою експертів при виборі варіанту для вкладу інвестицій, якщо така послуга передбачена;
 • у великих компаніях більше тарифів, ніж у дрібних — тут навіть можна знайти варіанти, які передбачають вкладення грошей в акції для новачків;
 • перша реєстрація включає демонстрацію-вкладник отримує можливість ознайомитися з тим, як працює рахунок, не витрачаючи кошти.

Купівля у власників

Не всім початківцям інвесторам підходять фондові біржі. Альтернатива-покупка цінних паперів у власників. У зазначеному випадку відсутні посередники, а активи безпосередньо купуються у компанії, що володіє ними. Ризики інвестування в акції цим способом вище, ніж при співпраці з фондовими біржами.

Щоб зменшити ймовірність появи проблем:

 • уважно вивчіть пропозиції компаній-власників для інвесторів на офіційному сайті у відповідній вкладці («інвестиції», «інвесторам», » вкласти і заробити»);
 • проаналізуйте наявні варіанти і надані переваги;
 • авторизуйтесь і складіть заявку на придбання активів.

Описаний спосіб не підійде молодим інвесторам, які не знають, як почати інвестувати в акції новачкові. Тут потрібен досвід і спеціалізовані знання. В іншому випадку присутній ризик обзавестися активами, які не принесуть доходу, навіть у разі успішного розвитку компанії-власника.

Пайовий інвестиційний фонд

Вкладення інвестицій в ПІФ-рішення для вкладників, які не мають досвіду. Вкладники не беруть участь у купівлі-продажу, але отримують пасивний дохід. ПІФи-ідеальний варіант для людей, які не знають, як правильно вкладати гроші в акції.

Даний підхід передбачає комплекс переваг:

 • інвестиції знаходяться в розпорядженні досвідчених фахівців;
 • поріг входу-низький;
 • операції, що проводяться з наявним капіталом, знаходяться під контролем депозитарію, завдяки чому ризики мінімізуються;
 • держава і аудитори відстежують діяльність компанії-якщо вона стане банкрутом, інвестиції вкладників будуть переведені в інший ПІФ;
 • пайовий інвестиційний фонд особисто зацікавлений в доході від акцій, оскільки від цього залежить його прибуток.

В описаному випадку головний недолік інвестування в акції для початківців полягає в додаткових витратах на оплату послуг фонду і комісії. Але описаний варіант допоможе новачкам, погано розбирається в біржі і не бажаючим ризикувати, вкладаючи інвестиції безпосередньо.

Класифікація

Акції поділяються на три категорії:

 1. Стандартні (прості). Забезпечують нарахування дивідендів або доходу від продажу цінних паперів за умови, якщо власник стане учасником фондового ринку. У разі успіху компанія-емітент отримує прибуток, що розподіляється між власниками активів. Відгуки про інвестиції в акції вказують на те, що описаний варіант відрізняється простотою. При виділенні доходу визначається розмір інвестицій, вкладених вкладником. Якщо інвестор планує перепродати наявні в розпорядженні цінні папери, прибутком стане різниця між купівлею і продажем. При наявності 10% акцій компанії і більше він отримує можливість брати участь у голосуванні. 50% забезпечують вирішальну думку в процесі розгляду всіх питань.
 2. Привілейований. Найпопулярніший вид, наявність якого забезпечує розподіл доходу між власниками цінних паперів. Якщо ви не знаєте, чи варто вкладати гроші в акції, купіть активи даної категорії. Вони передбачають дохід як фіксований відсоток від прибутку. У разі банкрутства компанії володіння привілейованими активами дає право в першу чергу погасити збитки, відшкодувавши вкладені інвестиції.
 3. Належать відомим брендам («блакитні фішки»). Головна перевага-високий показник ліквідності. Дохід формується на основі продажу відомого розкрученого товару. Такі цінні папери рідко бувають збитковими, оскільки навіть при падінні купівельного попиту продовжують забезпечувати прибуток. Відгуки про інвестування в акції говорять про те, що описаний варіант полягає в переліку найприбутковіших.

Щоб збільшити заробіток і знизити ризики, рекомендується купувати активи одночасно їх трьох категорій.

Можливо вам буде корисна стаття! Як правильно скласти резюме для влаштування на роботу https://biznescat.com/informatsiia/119-yak-pravilno-sklasti-rezyume.html.

Способи отримання доходу

Заробіток при володінні цінними паперами формується трьома способами:

 1. Стабільний потік дивідендів. Постійним власникам активів регулярно нараховується прибуток. Якщо ви знаєте, як правильно інвестувати в акції, описаний варіант-найкраще рішення. Мінус-одержуваний дохід не найвищий, але стабільний. Це-надійне джерело, проте рекомендується стежити за фінансовим становищем компанії-власника, щоб у разі необхідності своєчасно позбутися від цінних паперів.
 2. Підвищення курсу. Дає можливість отримати частку володіння фірмою або організацією, коли її популярність, а, відповідно, і дохід – зростає. Для використання описаного методу будуть потрібні спеціалізовані знання стратегії інвестування в акції.
 3. Зниження курсу. Якщо активи, отримані в брокерській фірмі, втрачають в ціні, їх можна продати за вищою вартістю або повернути брокеру. Такий підхід забезпечує повернення вкладених інвестицій і дохід в якості націнки.

При бажанні отримати довгостроковий і високий заробіток, рекомендується купувати цінні папери, що належать успішним організаціям і брендам. Це підвищить розмір витрачених інвестицій, але забезпечить стабільний прибуток протягом тривалого часу.

Переваги

Аналізуючи плюси і мінуси вкладення в Акції, можна зробити висновок, що перших набагато більше.

Список переваг включає:

 • Цінні папери-реальні активи, що мають на увазі володіння певним майном. В даному випадку-частиною компанії.
 • Акції надають можливість управляти і контролювати діяльність організації. Зазначений плюс дозволяє досвідченим інвесторам з економічною освітою особисто впливати на всі дії, сприяючи досягненню загального успіху.
 • Наявність постійних дивідендів. Навіть якщо вас не цікавить питання, як самостійно навчитися інвестувати в акції, на цьому способі можна заробити. Володіння активами успішної фірми приносить стабільний прибуток навіть пасивним учасникам.
 • Висока ліквідність активів, що належать знаменитим компаніям. Якщо цінні папери випущені великими корпораціями, з їх перепродажем не виникне проблем навіть при зниженні курсу. Це-відповідь на питання, чи вигідно інвестувати в акції.
 • Детальна правова регламентація процесу купівлі-продажу. В юридичній та економічній сфері чітко прописані нюанси, які забезпечать захист вкладника і допоможуть запобігти проблемам із законом.
 • Можливість самостійно вирішувати, які активи варто купувати, а які – ні. Зазначений плюс підійде професійним інвесторам, які мають фінансові досвід і освіту. Таким чином, дохід безпосередньо залежить від вкладника.

Недоліки

У описуваного варіанту заробітку є і мінуси. Молодим інвесторам, які бажають навчитися, як інвестувати в акції для початківців, необхідно заздалегідь врахувати наступні.

Недоліки:

 1. Сплата податків. Хоча податкове оподаткування не поширюється на облігації та банківські депозити.
 2. Непередбачуваність ринкових умов. Навіть досвідчені фінансисти не завжди можуть передбачити зниження курсу на наявні активи, що тягне зменшення прибутковості і збитки від інвестицій.
 3. Обмеження в управлінні діями компанії. Реальну владу в організації мають тільки мажоритарні акціонери, які володіють значущою часткою активів. Рядовим інвесторам така можливість не надається.
 4. Високий поріг входження. Молодим вкладникам, які не знають, з якої суми починати інвестувати в акції, слід підготувати 30 000 грн і більше. Зазначена ціна забезпечить більш-менш рентабельні інвестиції.
 5. Необхідність у спеціалізованих знаннях у фінансовій сфері. Без цього неможливо самостійно оцінити перспективи і ризики придбаних активів.

Вкладення інвестицій в акції-прибутковий метод заробітку, здатний забезпечити стабільний і високий дохід. Але зазначений варіант краще підійде досвідченим акціонерам і фінансистам, ніж звичайним людям, які не мають економічної освіти. В іншому випадку доведеться оплачувати послуги фахівця, що спричинить додаткові витрати.

Автор матеріалу — Сергій Косенков.

Інформація від сайту BiznesCat.com — biznescat.com.