Особливості американської валюти

Особливості американської валюти

Курс американського долара змінюється частіше за інших і це не дивно, адже валюта користується попитом у всьому світі. Мало хто знає, що долар вільно використовується не тільки на території США, але і в інших країнах, таких як Панама, Зімбабве, Еквадор і т.д., у цих державах він володіє таким же офіційним статусом, як і місцеві валюти. Про інші цікаві факти, а також бест обмін долара і крос курс у Харкові піде мова в нашій статті.

Цікаві факти про американський долар

Днем народження валюти Сполучених Штатів офіційно вважають 6 липня 1785 року: в цей день Континентальний конгрес офіційно затвердив грошову одиницю в 100 центів. Знак $ — продукт еволюції латинських літер Р І S. ці букви використовувалися для абревіатури грошової одиниці песо — Peso. Поступово буква Р перетворилася на вертикальну лінію, а букву S стали писати поверх знівельованої Р.

На найбільшій банкноті США номіналом 100 тис. доларів, що була випущена в 1934 році, було зображення президента США Вудро Вільсона (правив 1913-1921 роках). До інших цікавих фактів відносяться:

  • Долар не можна назвати дійсно паперовим. Це викликано тим, що для виготовлення розглянутих купюр застосовується спеціальний матеріал, який складається з бавовняних і лляних ниток. Саме цей матеріал забезпечує високу зносостійкість банкнот.

  • Від номіналу залежить термін придатності долара. Терміни згідно даних Бюро друку складають: для 100 доларів це 89 місяців ,для 50 – 55 для 20 – 24, для 10 – 18, для 5 – 16 і найменше для 1 доллара – лише 22 місяці. Зношені купюри вилучаються з обігу і замінюються новими. При цьому монети можуть прослужити в середньому близько 25 років.

  • Зображення афроамериканців на купюрах ніколи не з’являлися, а от монети, що були викарбувані в 1940-х роках, мали портрети темношкірих представників культури, науки, а також спорту.

  • США є противником дискримінації за статевою ознакою. На цьому тлі досить цікавим є той факт, що на американських купюрах жінка була відображена всього один раз. Ця купюра була випущена в 1886 році і володіла номіналом в 1 долар. Жінкою, яка була зображена на її лицьовій стороні, стала Марта Вашингтон.

  • Не зважаючи на величезну кількість доларів, які знаходяться в обігу, на американському та міжнародному ринку їх обсяг в п’ятнадцять разів менше розміру державного боргу США.

Технологія виготовлення розглянутих купюр постійно вдосконалюється, завдяки чому сьогодні банкнота в змозі витримати до чотирьох тисяч вигинів. Таким чином, щоб купюра почала рватися, її необхідно зігнути, як мінімум, чотири тисячі разів. Також дивує

Для чого потрібен крос-курс?

Крос-курс валют — це співвідношення 2-ох валют по відношенню до 3-ої. Іншими словами, це пари, в яких повністю відсутній долар, наприклад USD/EUR, USD/RUB, GBR/USD. Такий показник дає можливість визначити оптимальний курс через третю валюту.

Крос курс у Харкові необхідний для здійснення обмінних фінансових операцій. Якщо житель України вирішив купити, наприклад польський злотий у жителя Польщі, то потрібно буде прорахувати співвідношення c урахуванням третьої валюти, наприклад євро. Спочатку потрібно буде купити євро за гривню, а потім за євро купити злотий. Для звичайних українців звернути увагу на крос-курс вигідно перед від’їздом до іншої країни, адже конвертація валюти може бути досить вигідною.

Де і як краще купити долар?

Обмінний курс американського долара може різко змінитися протягом декількох хвилин, це залежить від багатьох макро — і мікроекономічних факторів. Фахівці обмінних пунктів щодня відстежують найменші коливання курсів, пропонуючи завжди тільки актуальну інформацію.

Є різні способи купівлі або продажу долара:

  • Обмінники на території України, які пропонують досить вигідний курс американського долара.

  • Банк – головна його перевага – безпечне здійснення операцій, а недолік – незручний графік роботи та величезні черги в касах. Також потрібно перед покупкою чи продажем валюти обов’язково дізнатися, чи є потрібний об’єм валюти саме готівкою.

  • Онлайн, через інтернет – досить небезпечно і без гарантій.

Не рекомендується також брати гроші «з рук» і у приватних осіб, а також робити онлайн-обмін, якщо немає ніякої гарантії.