Як нові принципи роботи Prozorro 2.0 вплинуть на медичні закупівлі?

У неділю, 19 квітня вступив у дію оновлений Закон України «Про державні закупівлі». Відповідно до нього, знижується розмір допорогової ціни на тендери Прозоро – тепер вона складатиме 50 тис. гривень. Усі закупівлі вартістю від 50 до 200 тис. гривень проводитимуться за спрощеною процедурою: в коротший строк, за участю декількох учасників та з обов’язковою реєстрацією в електронній системі Prozorro. Це допоможе відкрити для бізнесу додатковий ринок на 30 млрд гривень (близько 250 тисяч тендерів на рік), а державні кошти будуть витрачатися ефективніше за рахунок конкуренції.

Очікується, що нові правила сприятимуть кращому забезпеченню медичних закладів усіма необхідними засобами та обладнанням на час боротьби з епідемією коронавірусу.

Які ще зміни торкнулися учасників медичних закупівель

Нагадаємо, що 31 березня 2020 року SmartTender — офіційний майданчик державної закупівлі Прозоро — надав безкоштовний доступ до організації тендерів на медичні матеріали та обладнання, а також до власного сервісу електронного документообігу SmartSign.

Було надано необмежений доступ до всіх інструментів комерційних торгів для таких тендерів:

● медичні маски для співробітників;

● антисептики;

● халати, бахіли та захисний одяг;

● респіратори та витратні матеріали до них;

● апарати штучної вентиляції легенів;

● термометри, у тому числі — безконтактні;

● будь-які інші матеріали та прилади, необхідні для обмеження поширення та профілактики захворюваності COVID-19.

Також майданчик надав безкоштовний доступ до функціоналу власної системи електронного документообігу SmartSign. Це допомогло мінімізувати контакти компаній як всередині колективу, так і з партнерами.

Хто може скористатися пропозицією SmartTender

Майданчик на постійній основі надає безкоштовний доступ до свого функціоналу різним благодійним організаціям. На час карантину дана практика була розширена на наступні категорії користувачів:

● комерційні компанії;

● приватні медичні установи;

● координаційні центри місцевої влади та місцеві штаби по боротьбі з вірусом.

Такі дії допомогли спростити ключові медичні закупівлі України та підвищити ефективність захисту на рівні приватних ініціатив і бізнесу. Крім того, з початку карантину майданчик щодня публікує дайджест закупівель в системі Prozorro, спрямованих на боротьбу з поширенням коронавірусу.