Як допомогти дитині почати вчитися?

Забути про літню свободі і рішення знову сісти за парту — для дитини це непросто. Тим не менш, повернутися до навчання необхідно. Для цього важливо забезпечити дотримання декількох пунктів:

  • включення в режим;
  • розуміння рівня знань на даний момент;
  • мотивація до навчання.

Включення в режим

Сколько должен спать школьник

Влітку більшість батьків дозволяє дітям лягати і вставати коли захочеться. 
Повернення до графіка буднів дорослі часто відкладають до вересня, що не дуже добре. Звикла жити за своїми правилами, дитина важко сприймає нові обмеження сну та підйому. Стрес призводить до зниження уваги, млявості і небажанню вчитися.

Як вирішити проблему?

Почати привчати малюка до графіку у серпні. Звичайно, і в цьому випадку не все буде гладко. Швидше за все, малюк буде намагатися вас розчулити або відкрито протестувати. Але набагато краще пройти цю стадію до початку навчального року, адже так ви значно підвищите працездатність дитини з перших днів у школі.

Розуміння рівня знань на даний момент

https://image2.thematicnews.com/uploads/images/10/59/88/61/2015/11/22/c033850db4.png

Три місяці неробства призводять до забування дитиною матеріалу, пройденого протягом минулого року. Перші шкільні дні — час, коли діти згадують те, що вже знають, повторюють пройдене. Але ступінь забування у кожного школяра своя, і вчитель не може привести до одного рівня знань усіх своїх учнів.
Для того, щоб чітко розуміти, які предмети потрібно підтягнути, важливо оцінити поточний рівень знань. 

Як вирішити проблему?

Пропонуємо вам напередодні повернення за парту разом з малюком пройти тести для дітей молодшого шкільного віку. Чому разом? Тому що так дитина відчує вашу підтримку. Пам ‘ятайте, що ви — не критик, не екзаменатор, а рідна людина. Не оцінюйте свого малюка, не лайте його. Так ви тільки знизите його самооцінку. Просто розгляньте разом з ним його сильні і слабкі сторони, виділіть прогалини та запропонуйте свій спосіб їх ліквідувати.
На сайті naurok.com.ua представлені тести з різних предметів і для різних класів. Вони розроблені висококваліфікованими, досвідченими педагогами. Після проходження тестування ви отримаєте об ‘єктивну оцінку знань вашої дитини.

Мотивація до навчання

Игра в планирование дел с ребенком 7 лет - Психологос

Молодша школа — складний період. Діти вчаться дружити, спілкуватися, вибудовувати особисті межі. До того ж, саме в цьому віці часто з’являються перші симпатії.

В усьому цьому потоці приділити час навчанню — завдання не з простих. Учневі молодших класів, який щойно повернувся з канікул, хочеться поділитися з однокласниками літніми враженнями, а не витрачати час на запам’ятовування правил і вирішення завдань.

Для того, щоб малюк не забував приділяти увагу урокам, важливо правильно замотивувати його на навчальний процес.

Як вирішити проблему?

Важливо побудувати процес навчання в форматі гри. Часто допомагають змагальні елементи. Запропонуйте дитині вирішити задачку на швидкість, зіграйте з ним у гру «хто краще напише переказ». Формат «зробиш — отримаєш нагороду» працює не завжди: малюк може почати хитрувати для досягнення мети. 

В цілому, повернення в школу з мінімальними втратами — здійсненне місія. Не бійтеся пробувати різні способи впливу, залишайтеся з дитиною на одній хвилі і, звичайно ж, любіть дитину.