Асфальт чи бруківка: що вибрати?

Для облагородження прибудинкової території можна використовувати кілька видів покриття. Найпоширенішими видами покриття при благоустрої ділянки біля будинку є бруківка та асфальт. Власники будинків використовують їх для укладання тротуарів, під’їзних доріжок і різних майданчиків на ділянці. Для того, щоб вибрати, що краще купити бруківку чи асфальт, варто уважно розглянути кожен матеріал окремо.

Асфальт міцний і довговічний матеріал, гладкий, досить затребуваний завдяки невисокій вартості. Та застосовувати асфальтне покриття на ділянках, що піддаються постійним великим навантаженням — на пішохідних та під’їзних доріжках для легкового транспорту, не бажано. При високій температурі асфальтове покриття стає м’яким і розширюється, та виділяє неприємний запах. При низькій температурі стискається і деформується, що призводить до утворення мікротріщин, це призводить до того, що пошкоджене покриття починає руйнуватися. Тоді як навіть при великих перепадах температур, бруківка завдяки високій щільності, перешкоджає деформації покриття.

Якщо асфальт порівняно доступний за ціною варіант, і це чи не єдина, та найвагоміша перевага звичного всім покриття двору, то найкраща йому альтернатива — бруківка. Величезний вибір різних кольорів і фактури дає перевагу. Бруківка Краснебрук гармонійно поєднується із загальною концепцією дизайну і стилю будь-якої присадибної ділянки.

Асфальт чи бруківка

Асфальт укладається один раз, тоді як бруківку легко демонтувати на якийсь час та за потреби поставити на місце. Якщо вам необхідно провести земельні роботи в своєму дворі, з бруківкою це не проблема. Те ж із грунтом під покриттям — під бруківкою він живий, а під асфальтом все відмирає. Зайва волога вільно проникає крізь щілини між елементами бруківки, на асфальтованому ж збирається в калюжі.

Заміну пошкодженого елемента бруківки можна організувати своїми силами. Закладати ж ями і тріщини в асфальті — справа дуже клопітка і не з дешевих. Після такого ремонту залишаються непривабливі темні «латки», які призводять до швидкого руйнування.

Переваги вибору бруківки

Істотні недоліки асфальту, такі як вартість укладання, потреба в частому повному ремонті, специфічний запах, що свідчить про виділення шкідливих речовин при нагріванні та відносно недовгий термін експлуатації, дають значну перевагу бруківці. Адже:

1. Є можливість укласти бруківку власними силами, не потрібно залучати спеціальну техніку. Це ж стосується й важкодоступних місць, куди техніці не добратися.

2. При виробництві бруківки використовують екологічні матеріали, що не затримують воду.

3. Покриття бруківкою в 2 — 3 рази перевищує термін придатності асфальту. Завдяки сучасній технології виготовлення придатною вона залишається більше 30 років.

4. Порівняно в асфальтом укласти бруківку вийде дешевше.

Буває бруківка різних відтінків, що дозволяє підібрати необхідний колір, підібрати в тон паркану або будинку. Зовнішній вигляд варіюється за формою та кольором, таким чином ви можете створити на своїй території унікальний візерунок та обрати будь-яке забарвлення.

Обираючи покриття для свого подвір’я добре ознайомтеся з характеристиками бруківки. За якісними матеріалами вам в krasnebruk.com.ua, адже ми гарантуємо привабливість покриття вашого двору на довгі роки!


Статистика

[covid-data]