Під час поїздки до Чорнобиля та Прип’яті екскурсанти мають можливість оглянути Свято-Іллінську церкву, пам’ятник «Тим, хто врятував світ», побувати на оглядовому майданчику об’єкта, відомого усьому світові як «Саркофаг», прогулятися вулицями містечка та на власні очі пересвідчитись у теперішньому стані зони відчуження.
Гості дізнаються про трагічні сторінки історії атомної станції, побудованої за часів Радянського Союзу. Також екскурсія в Чорнобиль передбачає відвідування давно покинутих сільських населених пунктів. Можна побачити домівки, в яких до сих пір живуть люди.
Особливості поїздки
Слід заздалегідь повідомити організаторів про свій намір взяти участь в екскурсії. Рекомендується це зробити за 5-7 днів до запланованої дати. За кілька днів необхідно також сплатити вартість поїздки. Компанії, що складаються з чотирьох і більше осіб, можуть розраховувати на знижки.
Слід мати на увазі, що харчування під час екскурсії в Припять не входить у вартість тура та оплачується додатково. Екскурсанти можуть поснідати вдома або взяти з собою невелику кількість бутербродів для легкого перекусу в дорозі. При цьому слід дотримуватись певних правил безпеки, наприклад, не заходити в хащі та не розташовуватись на землі.
На території зони функціонують заклади, де можна пообідати. Організатори запевняють, що тур в Чорнобиль є абсолютно безпечним, і гарантують належну якість продуктів.
Пам’ятка для туристів
Необхідно мати на увазі, що мова йде про відвідування зони, на території якої діють свої правила. Нижче наведені основні з них.
- Екскурсанти повинні мати при собі паспорти. Для іноземних громадян обов’язкова наявність дозволу на перебування в Україні.
- Не дозволяється в’їзд у зону особам, яким не виповнилось 18 років.
- Перебування у зоні ЧАЕС дозволено людям, які не мають медичних протипоказань.
- Рекомендується застосовувати одяг, що максимально захищає тіло, та відповідне взуття на товстій підошві. Не варто вдягати, наприклад, шорти або короткі спідниці.
- Забороняється заходити у приміщення, що знаходяться в аварійному стані.
- Бажано мати при собі власну компактну аптечку.
У зоні відчуження екскурсанти пересуваються за перевіреними маршрутами. Там рівень радіаційного випромінювання не перевищує дозволену норму. Таким чином, перебування у зоні ЧАЕС не становить загрози для життя відвідувачів. Звісно, за умови дотримання усіх правил безпеки.