Зона ЧАЕС відкрита для туристів

Під час поїздки до Чорнобиля та Прип’яті екскурсанти мають можливість оглянути Свято-Іллінську церкву, пам’ятник «Тим, хто врятував світ», побувати на оглядовому майданчику об’єкта, відомого усьому світові як «Саркофаг», прогулятися вулицями містечка та на власні очі пересвідчитись у теперішньому стані зони відчуження.

Гості дізнаються про трагічні сторінки історії атомної станції, побудованої за часів Радянського Союзу. Також екскурсія в Чорнобиль передбачає відвідування давно покинутих сільських населених пунктів. Можна побачити домівки, в яких до сих пір живуть люди.

 Особливості поїздки

Слід заздалегідь повідомити організаторів про свій намір взяти участь в екскурсії. Рекомендується це зробити за 5-7 днів до запланованої дати. За кілька днів необхідно також сплатити вартість поїздки. Компанії, що складаються з чотирьох і більше осіб, можуть розраховувати на знижки.

Слід мати на увазі, що харчування під час екскурсії в Припять не входить у вартість тура та оплачується додатково. Екскурсанти можуть поснідати вдома або взяти з собою невелику кількість бутербродів для легкого перекусу в дорозі. При цьому слід дотримуватись певних правил безпеки, наприклад, не заходити в хащі та не розташовуватись на землі.

На території зони функціонують заклади, де можна пообідати. Організатори запевняють, що тур в Чорнобиль є абсолютно безпечним, і гарантують належну якість продуктів.

Пам’ятка для туристів

Необхідно мати на увазі, що мова йде про відвідування зони, на території якої діють свої правила. Нижче наведені основні з них.

  1. Екскурсанти повинні мати при собі паспорти. Для іноземних громадян обов’язкова наявність дозволу на перебування в Україні.
  2. Не дозволяється в’їзд у зону особам, яким не виповнилось 18 років.
  3. Перебування у зоні ЧАЕС дозволено людям, які не мають медичних протипоказань.
  4. Рекомендується застосовувати одяг, що максимально захищає тіло, та відповідне взуття на товстій підошві. Не варто вдягати, наприклад, шорти або короткі спідниці.
  5. Забороняється заходити у приміщення, що знаходяться в аварійному стані.
  6. Бажано мати при собі власну компактну аптечку.

У зоні відчуження екскурсанти пересуваються за перевіреними маршрутами. Там рівень радіаційного випромінювання не перевищує дозволену норму. Таким чином, перебування у зоні ЧАЕС не становить загрози для життя відвідувачів. Звісно, за умови дотримання усіх правил безпеки.


Статистика

[covid-data]