Цегляна стіна — як викласти плитку, яка імітує стару цеглу

Цегла — це матеріал, який ніколи не виходить з моди. Він відмінно виглядає в індустріальному стилі або стилі лофт, а також в сільському, бохо або класичному стилі. Однак вам не обов’язково жити в старому багатоквартирному будинку або на фабриці, переобладнаної в лофти, щоб насолоджуватися цегляними стінами. Щоб створити композицію мрії, досить використовувати спеціальну настінну плитку https://ecokeram.com.ua/uk/klinkerna-plytka, яка імітує стара цегла. Вам здається складним і трудомістким їх оформлення? З даними міні-уроком це стане набагато швидше, простіше і приємніше. Дізнайтеся, як крок за кроком перетворити нудну стіну в неповторну поверхню, немов прямо з нью-йоркських інтер’єрів!

Крок 1. Виберіть правильну плитку

Перший крок у створенні красивою цегляної стіни — правильно вибрати плитку. Можна зупинити вибір на пофарбованої плитці під цементний колір будинку, яка відмінно відображає зовнішній вигляд старої цегли. Ви можете вибрати цеглу ручного формування https://ecokeram.com.ua/uk/tsegla-ruchnogo-formuvannya їх різні види: як моделі, які виглядають як самий класичний червона цегла, так і моделі з трохи іншим кольором і структурою. Половинна і кутова, і навіть сходова і підвіконна плитка також доступна для кожного виду старої цегляної плитки. Завдяки цьому ви можете покрити ними будь-яку поверхню.

Крок 2: Підготуйте і загрунтуйте стіну

Після того, як ви вибрали плитку, вам потрібно правильно підготувати стіну, яку вона буде прикрашати. Це дуже важливий етап, так як від нього залежить довговічність і міцність цегляної кладки. Стіну необхідно очистити від нерівностей, а також від залишків фарби або шпалер. Він повинен бути сухим, знежиреним і чистим. Наступним етапом є його ґрунтування, що підвищує адгезію підстави.

Крок 3: Сплануйте візерунок плитки

Плитка, що імітує стару цеглу, краще всього виглядатиме, якщо укласти її по малюнку старої стіни. Щоб було простіше, перед тим, як наклеїти плитку на стіну, ви можете спочатку покласти її на підлогу або стіл — щоб ви могли ретельно спланувати їх розподіл.

Крок 4: Покрийте стіну плитковим клеєм

Використовуйте спеціальний шпатель (звичайний або зубчастий), щоб покрити стіну плитковим клеєм. Можливе використання цементного клею або, можливо, інші клеї, призначені для укладання плитки (наприклад, гнучкі або напівгнучкі). Варто звернути увагу на опис того чи іншого товару. Кожен з клеїв призначений для установки зовні або всередині будинку. Якщо стіна досить рівна, витрата становить приблизно 4-5 кг / м2.

Крок 5: Виміряйте ширину плитки і затирки

Тепер можна починати наклеювати плитку на стіну. Не хвилюйтеся! Це набагато простіше, ніж, наприклад, з класичної керамічною плиткою. Спочатку виміряйте ширину плитки та затирання. Зазвичай затирка має розмір близько 1 сантиметра, але це залежить від вашого смаку і переваг. Однак вимір необхідно, якщо ви хочете, щоб перший ряд у статі і останній ряд під стелею складався з цільної плитки. Така композиція найкраще імітує стару цегляну стіну.


Крок 6: Подбайте про правильну ширині розчину

Іноді трапляється, що погано закріплена плитка рухається, в результаті чого ширина шва стає непривабливою або потовщеною. Щоб домогтися рівномірного відстані між плитками, вставте в них планки або розпірки відповідного розміру. Вони будуть тримати плитку до висихання клею.

Крок 7: Обріжте плитку

Буває, що при укладанні плитки на стіну необхідно обрізати її за розміром поверхні, що покривається. На щастя, плитку можна вільно різати і моделювати. Для цього надійним буде кам’яний диск або кутова шліфувальна машина. Також можна розрізати гострим інструментом, а потім зламати руками. Цей прийом дозволяє зберегти природний, неправильний характер цегляних кладок.

Крок 8: Нанесіть розчин

Пора переходити до затірки швів. Існують затірки різних кольорів. Світлі відтінки висвітлять всю стіну, а темні — трохи пом’якшать її. Наносити затірку можна в напіврідкому вигляді за допомогою спеціальної затирочної машини. Заповніть їм простір між плитками, а потім вирівняйте їх невеликий вологою пензлем.

Крок 9: просочуємо стіну

Нарешті, після того, як затирка висохне, можна просочити стіну. Це не обов’язковий крок, але він значно збільшує стійкість всієї композиції. Крім того, просочення допомагають підтримувати чистоту стіни і захищають її від міні-механічних ушкоджень.

Крок 10: Насолоджуйтеся красивою цегляною стіною

Тепер ви можете насолоджуватися красивою цегляною стіною. Плитка виглядає настільки природно, що в старих приміщеннях її складно відрізнити від цегляних стін. Так що вони стануть чудовою прикрасою будь-якого модно оформленого інтер’єру.
Укладати плитку під цеглу на стіну простіше, ніж може здатися. У фахівця в даній області не виникне проблем з цим, але після належної підготовки поверхні збірку також можна виконати самостійно.Або ж переглянути варіанти дизайна інтер’єрів в стилі Лофт на сайті. З іншого боку, персонально прикрашена стіна ще більш приємна! Успіхів!