Кому присвоюється 1 група з електробезпеки?

Працівники будь-якого підприємства мають справу з електричними приладами різного рівня безпеки, що обов’язково регулюється відповідними нормативними актами. Техніці безпеки приділяється особлива увага – незалежно від специфіки діяльності персоналу.

Якщо мова йде про такий чинник ризику, як робота з електроприладами, то персонал підприємства поділяється на дві категорії: співробітників, які працюють з електрикою, і співробітників, які не працюють з електрикою. Обидві категорії працівників повинні проходити навчання з електробезпеки і щорічний інструктаж.

Електротехнічний і неелектротехнічний персонал

Варто відзначити, що обов’язковий інструктаж з техніки безпеки проходять навіть ті співробітники підприємства, які не мають ніякого відношення до роботи та обслуговування обладнання, що живиться від електромережі.

До працівників групи ризику відносяться монтажники, відладчики, ремонтники та інші фахівці, які мають справу з електричною енергією. Таких робітників можна розподілити по вузькоспеціалізованим групам, у які входять:

  • адміністративно-технічні працівники;
  • фахівці оперативного реагування;
  • відладчики;
  • ремонтно-оперативний персонал.

Згідно з чинним законодавством, співробітники підприємства повинні мати посвідчення на групу з електробезпеки, де і вказується їх рівень взаємодії з електроприладами.

Скільки груп з електробезпеки існує

Всього є чотири групи електротехнічної безпеки. Чим вище група, тим тісніше робота співробітника пов’язана з електроенергією. Примітно, що певна група присвоюється навіть співробітникам підприємства, що належать до категорії неелектротехнічного персоналу. Саме з цієї причини проходити навчання та інструктаж повинен кожен працівник, навіть той, який працює виключно перед монітором комп’ютера і не має справи з більш складними електроприладами. Записатися на навчання, дізнатися про терміни і вартість проходження обраного курсу, можна на сайті навчально-консультативного центру за цим посиланням – www.budenergoatom.com.ua/ua. У центрі викладають тільки фахівці з профільною освітою.

Хто і як отримує І групу з електробезпеки

Перша група присвоюється співробітникам, які не мають електротехнічної підготовки. Робочі обов’язки неелектротехнічного персоналу ніяк не пов’язані з управлінням і обслуговуванням спеціалізованого обладнання.

Ця група присвоюється після проведення інструктажу та роз’яснювальних робіт. Інструктують співробітників неелектротехнічної категорії один раз на рік.

Повноваження на проведення навчання є у будь-якого фахівця або працівника підприємства з третьою групою з електробезпеки.

Процес отримання першої групи з електробезпеки простий, але суворо регулюється відповідними нормативно-правовими актами.