Види камінів за типом монтажу

В оформленні сучасних інтер’єрів каміни займають не останнє місце, причому справа стосується не тільки користі приладу по частині обігріву приміщення. Камін може стати незабутнім елементом декору, який надає інтер’єру шик і затишок. Але при виборі відповідної моделі потрібно, перш за все, визначитися не лише з її стилем, а й зі способом установки.

Пристінний камін

Модель встановлюється в безпосередній близькості до стіни. Пристінний камін частково або повністю виступає за контури стіни, але відрізняється тим, що може встановлюватися в уже збудованому будинку.

Пристінні моделі дуже популярні серед користувачів. Для них споруджують димохідні системи, які зазвичай прилаштовуються до стіни. Важливо, щоб контактна поверхня мала неспалену обшивку.

Існує безліч варіантів обробки таких камінів: від цегли та штучного каменю до керамічної плитки. Це дозволяє максимально гармонійно вписати його в інтер’єр. Пристінний камін займає багато місця, тому така модель не підходить для установки в маленьких приміщеннях.

Кутовий камін

Красива та гармонійна у виконанні модель, яка затишно розташовується в кутку приміщення. В інтер’єрі такий камін виглядає привабливо, особливо якщо він оснащений панорамним склом, через яке можна спостерігати за відкритим вогнем.

Кутове розміщення дозволяє облаштувати навколо каміна затишну зону відпочинку. Димохід каміна вбудовується в стіну приміщення. Кутові моделі зазвичай мають дві камери, одна з яких залишається відкритою. Оздоблення каміну може бути виконане природним каменем, металом, штукатуркою та іншими матеріалами.

Вбудований камін

Дана модель займає мінімум місця, оскільки вона вбудовується в колону або стінну нішу. Це відмінне рішення для малогабаритних приміщень, але закладка такого каміна здійснюється при будівництві будинку. Пов’язано це з тим, що весь димохід та частина паливника вбудовується в товщу стіни. Вбудований камін можна встановити навіть в існуючому будинку, але для цього доведеться в стіні вирубувати нішу під димохід та сам пристрій.

Камінний портал (вхід паливника) зазвичай обрамлений цегляною кладкою. Топковий отвір може мати різні параметри (від 70х60 см до 80х70 см).

Камін, що окремо стоїть

Острівні моделі являють собою рівну плоску площадку, яка трохи підноситься над рівнем підлоги. Вона може бути відкритою або обгородженою скляною стіною. Над майданчиком розташовується конструкція для збору диму, яка з’єднується з димоходом.

Відкриті моделі окремо розташованих камінів виконують швидше декоративну функцію, адже їх ККД прирівнюється до ефективності звичайного багаття. Використовувати відкриті моделі для обігріву приміщень нераціонально, крім того вони займають досить багато місця, тому для малогабаритних кімнат не підходять.

Типи камінів по типу палива

Абсолютно будь-який камін споживає паливо, причому зовні ідентичні моделі можуть споживати різні типи пального. Каміни бувають:

  • · дров’яні (виділяють тепло за рахунок згоряння дров, частіше встановлюються в приватних будинках);
  • · газові (споживають балонний або природний газ, можуть встановлюватися навіть у квартирі);
  • · пелетні (виробляють теплову енергію за рахунок згоряння пресованих гранул деревного походження);
  • · біокаміни (працює на спеціальному екологічно чистому біопаливі).

Існують також каміни, які працюють від електрики. Вони оснащені спеціальним нагрівачем та навіть можуть створювати ілюзію відкритого вогню.

Де купити камін та димар в Україні

Великий вибір опалювального обладнання та комплектуючих представлений на сайті інтернет-магазину «Warmhouse». На сайті warmhouse.com.ua можна замовити камінні печі, електрокаміни, газове обладнання, камінні решітки та топки за доступною ціною та з доставкою по Україні.