Найцікавіше про полікарбонат

Полікарбонат ― це пластик, що має широке застосування практично в усіх сферах будівництва. Існує декілька видів цього матеріалу, кожен з яких використовують для різних цілей. Одним з найбільш популярних є https://www.modernpl.com.ua/cat/polikarbonat/profil/ профільований полікарбонат Львів, придбати який можна у компанії Сотекс Трейд.

Особливості полікарбонату

Полікарбонат ― це пластмаса, яка практично являється складними ефірами вугільної кислоти. Вони виробляються шляхом гарячої екструзії. Матеріали характеризуються дуже хорошими механічними властивостями, зокрема ударною стійкістю та високою прозорістю. У цьому відношенні полікарбонат нагадує оргскло, але перший набагато міцніший і стійкіший до пошкоджень.

Існує два основні види полікарбонату. Обидва отримали назву завдяки своїй структурі. Перший, який має щільну суцільну будову, називається монолітним, а другий ― стільниковим.

Хоча монолітний та стільниковий полікарбонат дуже нагадують скло, між ними все-таки є відмінності:

  1. Вага ― пластик являється у кілька разів легшим за скло. Під час виготовлення куполів для будівель, полікарбонат здійснює у 5 разів менший тиск на опорну конструкцію.

  2. Міцність ― спеціальна технологія виробництва забезпечує надзвичайну міцність полімеру, приблизно у 100 більшу, ніж у скла.

  3. Ізоляційні властивості ― завдяки своїй структурі, монолітний полікарбонат володіє чудовими термоізоляційними властивостями, а також пропускає крізь себе приблизно на 60% менше ультрафіолету, ніж скло.

  4. Стійкість ― полікарбонат добре витримує перепади температур. Він повністю зберігає свої властивості в діапазоні від +40 до -40 градусів за Цельсієм.

  5. Безпека ― у випадку екстремальних ситуацій, коли полікарбонат втрачає цілісність, він не утворює гострих осколків, на відміну від скла.

  6. Легкість у монтажі та експлуатації ― полімер гнучкий та легкий, що значно спрощує роботу з ним.

Твердий полікарбонат ― практичне застосування

Тверді полікарбонатні панелі характеризуються чудовою світлопроникністю. Ця особливість поєднується з ударостійкістю, що робить матеріали популярною заміною скла. Застосовується для побудови щитів проти зіткнень та зломів, а також усіх видів засклених рекламних білбордів та вітрин, зокрема, виставлених у громадських місцях.

Прозорі листи з полікарбонату особливо часто використовуються при будівництві сучасних споруд. Ми можемо знайти їх у конструкціях даху спортивних, комерційних та промислових об’єктів ― скрізь, де потрібно освітлити об’єкт сонячним світлом. Ці конструкції легші за скляні дахи і, водночас, більш стійкі до механічних пошкоджень. Панелі з полікарбонату також використовуються для створення невеликих мансардних вікон та люків на даху, які повинні пропускати світло.

Сотовий полікарбонат є матеріалом, який охоче використовується для будівництва теплиць, зимових садів та оранжерей. Він також знаходить застосування у громадських ботанічних садах та інших рекреаційних закладах.