«Зелена карта»: навіщо вона потрібна і як її оформити

Зелена карта на автомобіль — міжнародний договір автоцивільної відповідальності власників транспортних засобів, які виїжджають за межі України на особистому автомобілі. Даний вид автострахування дуже важливий, так як саме він покриває збитки, яких було завдано іншій людині у випадку ДТП за межами рідної країни.

Виїжджати за кордон без «Зеленої карти» не рекомендується з наступних причин:

 • поліс в обов’язковому порядку перевіряється при перетині кордону. Якщо його немає, вас просто не пропустять далі;
 • вийшло якимось чином перетнути кордон без поліса, тоді вас чекає штраф по шляху від уповноважених органів, якщо зупинять. При цьому слід враховувати, що штрафи в європейських країнах навіть за найменші порушення дуже високі: можуть доходити до декількох тисяч євро;
 • в разі ДТП збиток доведеться виплачувати власнику автомобіля, а не страхової компанії.

Як оформити

Для оформлення «Зеленої карти» можна звернутися до компанії СК «Перша». Фірма спеціалізується саме на цьому питанні. Розрахувати вартість отримання поліса і замовити його можна в онлайн режимі.

Щоб оформити договір на отримання «Зеленої карти», потрібно надати наступний перелік документів:

 • паспорт страхувальника;
 • ІПН;
 • свідоцтво про те, що транспортний засіб було зареєстровано;
 • водійське посвідчення.

Також можна отримати і інші послуги для безпечного перебування за кордоном. Программа GREEN CARD +, наприклад, передбачає виплату страхувальнику за шкоду, яку йому було завдано за межами країни. Тоді не доведеться турбуватися про ремонт власного авто.

Переваги співпраці з компанією СК «Перша»

Оформляти «Зелену карту» і інші супутні програми рекомендується через компанію СК «Перша» з наступних причин:

 1. Кожному клієнту надаються кваліфіковані та вичерпні консультації з приводу ситуацій, пов’язаних з ДТП за межами України.
 2. Гарантується надійність: сервіс працює по даному напрямку вже більше 20 років.
 3. У цілодобовому режимі працює служба підтримки клієнтів, куди можна звернутися з будь-яким питанням.
 4. Швидкі виплати: середній термін складає близько 5 днів.
 5. Можливо оформити поліс в онлайн режимі. Якщо потрібно, документ компанія відправить «Новою поштою» за вказаною вами адресою. Так що навіть їхати нікуди не доведеться. 

Вирішили відправитися за кордон на особистому автомобілі, тоді подбайте про отримання «Зеленої карти». По-перше, без неї не пустять на територію іншої сторони, по-друге, поліс вбереже вас від відшкодування збитку в разі, якщо ДТП сталося за межами України.