Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Історія виникнення сучасної витяжки на кухні

Сьогодні витяжка є практично на кожній кухні, проте так було не завжди. Цікаво як саме люди додумались до того. Щоб використовувати подібну річ у своєму побуті, то з чого все починалось.

Стародавні часи

Як не дивно, але потреба у витяжці виникла ще багато віків тому назад, у той час коли люди розпочали використовувати вогнище для приготування їжі. За деякий час людство зрозуміло, що приміщення у якому готується їжа повинне очищатись від сторонніх запахів, від гарі та диму. Не має різниці, що це за дім був, чи глиняна хатинка, чи фігвам, люди почали будувати витяжні канали на тому місці жде вони готували їжу.

Чадний газ виводився через отвір у даху приміщення, який знаходився над вогнищем. У часи, коли з’явились перші печі, то в них робили димоходи, що мали вихід назовні.

Вже у Середньовічній Європі витяжці надали більш функціонального вигляду. Це була складна система з декількох отворів у стінах приміщення де готувалась їжа. Ці отвори розміщувались на різних рівнях, що створювало протяги і ефективно, наскільки це можливо, виводило погане повітря з кухні.

Так витяжка кухонна стала більш осучасненою, проте гарно працювала вона тільки у теплу пору року. Коли розпочиналась зима, то крізь о твори у приміщення потрапляв холод, і не зважаючи на палаючий вогонь у приміщенні все одно було досить таки холодно.

Потрібно зауважити, що подібні витяжні системи були тільки у будинках багатіїв, у простого люду в принципі нічого не змінилось.

Сучасна історія

Перші сучасні витяжні системи почали з’являтись вже у 20 столітті. Вони були досить масивними і з самого початку їх використовували лише на підприємствах, що були так чи інакше пов’язані з харчовою промисловістю. Згодом витяжки почали з’являтись у кафе та ресторанах.

На той час у квартирах використовувалась звичайна вентиляція через отвір у стіні. Ще й досі у багатьох квартирах, що були побудовані раніше на кухнях можна побачити отвори у стіні, що прикрити решіткою. Саме через ці отвори виходило погане повітря з кухні, також люди просто відкривали вікна.

А вже в 1955 році у Італії налагодилось масове виробництво витяжних систем. Не пройшло і пару років, як витяжні системи почали виробляти у багатьох країнах світу.

Можливості сучасної витяжки

Сьогодні ринок витяжних систем представлений багатьма моделями. В цілому вони розрізняються за методом очищення повітря:

  • рециркуляційна;
  • вивідна система.

Витяжки з рециркуляційною системою просто очищують повітря і подають його назад у кухню. Система вивідна підключається до вентиляційної шахти і забруднене повітря повністю виводиться з приміщення.

Сучасні витяжки стали компактними, вони мають у своєму арсеналі систему освітлення та інші потрібні функції. В загальному витяжки поділяються на:

  • вбудовані;
  • вертикальні;
  • телескопічні;
  • пласкі;
  • купольні;
  • кутові;
  • острівні.

Тобто витяжки є на будь який-смак, тому ви можете обрати те що буде підходити під вашу кухню, за вашими фінансовими можливостями та того вигляду, який вам буде найзручніше.

Кампанія TM NORTBERG була заснована у 1989 році, з того часу випущено безліч унікальних моделей витяжок, які радують своїх господарів, даруючи останнім свіже повітря. Для того, щоб замовити витяжку на свій смак, зверніться у TM NORTBERG, контактна інформація компанії. Менеджери допоможуть вам обрати унікальну, ефективну витяжку для вашої кухні.

Продукція кампанії виробляється з високоякісних матеріалів, за дизайнерскими проектами. Наші витяжки зможуть прикрасити будь-яку оселю. З нашою витяжкою ви назавжди забудете про неприємне повітря на кухні, а також про сліди кіптяви та жиру.