Квілінг — популярний вид рукоділля

Рукоділля ніколи не виходило з моди й має безліч напрямків. Сьогодні в інтернеті можна зустріти багато фотографій, на яких зображені картини та вироби в техніці квілінг. Техніка дозволяє виготовляти безліч цікавих речей.

Що таке квілінг

Квілінг — техніка, при використанні якої вдається виготовляти різноманітні вироби з паперових смужок шляхом їх скручування. Даний вид рукоділля став популярний відносно недавно. Але з’явився він приблизно в кінці XIV – початку XV століття. Вважається, що прабатьками квілінгу були монахи. За допомогою техніки виготовлялися оригінальні медальйони. Ченці використовували смужки позолоченого паперу, який закручували на кінчику пташиного пера.

У Середньовіччі квілінг був доступний тільки забезпеченим дамам з вищого світу. Це пов’язано з тим, що папір коштував дорого, а вироби з нього виходили недовговічними. В кінці XX століття техніку почали використовувати багато майстрів, тим самим роблячи товар більш привабливим і дорогим. Сьогодні якісні смужки й інструменти для квілінгу можна купити за посиланням https://artizo.com.ua/ua/catalog/kvilling-kviling/, тому даний вид рукоділля доступний всім.

Техніка квілінг

В основі квілінгу лежить скручування паперових смужок, з яких можна отримати геометричні фігури, листи, серця та інше. Для початку смужки скручують в ролик, послаблюють, злегка розпускають і надають їм бажану форму. Для фіксації використовується клей. Він наноситься на кінчик отриманого рулону.

Техніка відома по всьому світу, але роботи європейських і азіатських майстрів розрізняються. Наприклад, корейські фахівці з вузьких смужок паперу можуть виготовити найтонше об’ємне мереживо. А багато англійців віддають перевагу більш простим постатям, які не вирізняються великим розмаїттям деталей.

Щоб створити саморобку, використовуючи квілінг, потрібно купити такі інструменти:

  • клей;
  • ножиці або канцелярський ніж;
  • стрижень для накручування, але замість нього можна використовувати дерев’яну паличку, голку й інші підручні засоби;
  • олівець;
  • лінійку;
  • якісний видатковий матеріал — щільний папір.

Квілінг здатний розвинути фантазію і моторику. За допомогою паперових смужок можна виготовити різні вироби: листівки, оригінальні аплікації, складні фігури, шкатулки, декоративні вази й багато іншого. Вони можуть стати родзинкою інтер’єру, відмінним подарунком або додатковим заробітком. А купити необхідні матеріали й інструменти можна в магазині ARTIZO.