Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

ДВП та ДСП — особливості використання

Листові пиломатеріали під назвою деревно-стружкова та деревно-волокниста плити користуються у покупців великим попитом з кількох причин. По-перше, ці матеріали недорогі. По-друге, їх дуже просто обробляти та використовувати для виготовлення багатьох предметів за допомогою простих інструментів. Причому для цього навіть не потрібно мати особливих навичок – достатньо мінімального досвіду та великого бажання.

Знайти найкращі ціни на ДСП можна в інтернет-магазині плитних матеріалів та мебельної фурнітури.

При ремонті у квартирі чи будинку ДСП та ДВП надзвичайно популярні. Але це не означає, що вони взаємозамінні, адже кожна з них має свої нюанси використання. Спільна риса між ДСП та ДВП полягає у тому, що як сировина при виробництві цих плит використовуються фракції деревини або компоненти на її основі. А різниця полягає в особливостях виготовлення плит, точніше, в їх структурному складі. Саме цей нюанс і визначає основні експлуатаційні характеристики деревно-стружкової та деревно-волокнистої плит. За останні 20 років Томек зарекомендував себе як надійний постачальник такої продукції.

Технології виготовлення ДСП та ДВП схожі: плити формуються методом пресування вихідної маси за підвищених температур. Деревно-стружкові плити міцніші ніж деревно-волокнисті вироби. ДСП випускають більшої товщини (до 5 см), ніж ДВП, завдяки чому вони можуть витримувати навантаження, при якому деревно-волокнисті зразки деформуються або ламаються.

Як видно з назви, деревно-стружкова плита виготовляється із стружок або тирси із застосуванням синтетичних полімерів та спеціальних добавок застосовуючи метод гарячого пресування. В якості основного матеріалу зазвичай використовується деревина хвойних і листяних порід.

За допомогою деревинно-стружкової плити при виконанні ремонтних та будівельних робіт робиться так звана суха стяжка, монтаж настилів. ДСП використовується як суцільна обрешітка — для посилення вертикальної основи. Крім того, деревно-стружкові плити застосовуються для будівництва навісів, перегородок, огорож, настилів, скринь, деяких предметів меблів — найчастіше ліжок та столів.

Не рекомендується використовувати ДСП в умовах постійної вогкості чи частих перепадів вологості, адже термін служби таких конструкцій може скоротитися. Багаторазове застосування деревно-стружкової плити теж під питанням — з неї не можна робити збірно-розбірні конструкції, тому що переустановка кріпильних деталей призводить до того, що матеріал на цьому сегменті починає тріскатися і ламатися, а шурупи чи саморізи вже не тримають плиту.