Які види металопрокату підлягають сертифікації?

Металом вважаються речовини або мінерали, що мають пластичні, ковкі та блискучі властивості обумовлені кристалічною будовою такої речовини.

Сертифікат на метал є офіційним документом, що підтверджує високу якість продукції та її відповідність вимогам технічних регламентів і державних стандартів.

Металопрокат та продукція із нього підлягають сертифікації залежно від виду виробу та його застосування. Метал та різноманітні вироби із нього присутні майже в усіх сферах виробництва та життєдіяльності людини і є одним з основних конструкційних матеріалів. Широка сфера застосування металопрокатної продукції пов’язана із міцністю та однорідністю матеріалу, а також його непроникністю для рідин та газів.

Перелік металопрокатних виробів що потребують державної сертифікації

Сучасна промисловість, виробництво, будівництво та інші сфери господарства активно використовують металопрокат у своїй діяльності. Частина продукції металургійних підприємств підлягає обов’язковій сертифікацій, проте на деякі вироби сертифікати можна отримувати на добровільній основі.

Список виробів із металопрокату, які потребують сертифікації вказаний у переліку продукції обов’язкової сертифікації та включає:

  1. Сталеві колони що використовуються для будівництва каркасів одно і багатоповерхових будівель;
  2. Сталеві рамкові каркасні конструкції, балки перекриттів, балки що використовуються в якості колій підвісного транспорту, підкранові балки, балки для мостових електрокранів;
  3. Теплиці;
  4. Ферми зі сталі;
  5. Сталеві панелі та елементи огорож;
  6. Сходи з металу, огорожі та площадки дахів, балконів, сходів;
  7. Металеві опори ЛЕП, щоглових та баштових споруд, відкритого електророзподільного обладнання;
  8. Резервуари для нафті і нафтопродуктів, газгольдери, водонапірні конструкції.

Для включених в даний перелік виробів отримання сертифікату відповідності вкрай важливе, так як без нього продаж металопрокату буде незаконним.

Для деяких видів металопрокату окрім сертифікату відповідності необхідні також санітарно-гігієнічні та пожежні висновки. Їх отримують до подачі документів на сертифікат якості.

Санітарно-гігієнічного висновку потребує металопродукція що використовується для медичних цілей. Підтвердження пожежної безпеки необхідне у тих випадках, коли металопрокатні вироби будуть використовуватись для конструювання печей, камінів, котлів, та інших виробів і приборів пов’язаних із дією вогню та високих температур.

Добровільна сертифікація металопрокатної продукції є розповсюдженою практикою, та здійснюється простіше ніж обов’язкова. Сертифікат оформлюється по окремих пунктах самостійно обраних його замовником. Такий документ підтверджує якість металовиробу і його відповідність встановленим державним стандартам та вимогам законодавства.

Наявність сертифікату або відмовного листа (коли продукція не підлягає сертифікації) необхідна для реалізації металопрокатних виробів на експорт.