Армування і гідроізоляція даху

Армування і гідроізоляція даху

Геотекстиль — це нетканий полімерний матеріал, який застосовується в процесі укладання доріг, для дренажу, в цивільному і промисловому будівництві. Останнім часом він, в поєднанні з мембранними матеріалами, знайшов своє широке застосування у влаштуванні покрівлі.

Якщо вам необхідний високоякісний геотекстиль, купити його ви зможете, звернувшись до співробітників заводу покрівельних матеріалів «Акваізол». Вони займаються виробництвом різних геосинтетичних матеріалів, в тому числі й з нестандартними параметрами.

Геотекстиль для плоскої покрівлі

Логічно припустити, що плоска покрівля буде менш стійкою до впливу вологи, ніж скатна — на ній можуть утворюватися калюжі, вода з яких поступово просочується всередину. Тому для підвищення ефективності гідроізоляції використовуються геосинтетичні матеріали для плоскої покрівлі – наприклад, геомембрана, виготовлена ​​з міцного і еластичного полімерного матеріалу. Однак у неї є один істотний мінус: мала стійкість до механічних пошкоджень. Саме тому для захисту даху використовується і геотекстиль – застосування такого матеріалу дозволяє істотно підвищити довговічність покрівлі. Отже, геотекстиль для плоскої покрівлі дозволяє захистити мембранні матеріали від зовнішніх впливів.

Застосування геотекстилю для плоскої покрівлі коректне через його параметри. Кращими захисними властивостями володіє неткане полотно — воно має високу еластичність, а також подібну з іншими видами геотекстилю міцність. Використовувати геотекстиль для мембранної покрівлі необхідно, щоб запобігти пошкодженню чутливого гідроізоляційного шару при контакті з бетоном, деревиною або металом, які найчастіше застосовуються при створенні плоскої покрівлі. Особливо це важливо для так званих інверсійних покрівель, в яких іглопробивне полотно стримує навантаження, що припадають на поверхню даху.

Переваги геотекстилю для покрівлі

Головна перевага, яку має геотекстиль — це можливість витримувати дуже великі навантаження, стримуючи їх і перерозподіляючи по великій площі. Завдяки цьому вдається знизити питомий тиск на квадратний метр покрівлі, запобігши розриву гідроізоляційної мембрани і руйнуванню несучих конструкцій. Також використовувати геотекстиль для покрівлі варто заради його довговічності – матеріал не гниє і не розкладається, витримує будь-які зовнішні впливи і може використовуватися в будь-якій кліматичній зоні без найменшого збитку для його міцності. Переваги використання геотекстилю для плоскої покрівлі включають і екологічну безпеку. За допомогою такого матеріалу як геотекстиль, гідроізоляція отримує додаткову міцність, не створюючи при цьому ніяких загроз для здоров’я людини – до складу синтетичного полотна не входять небезпечні хімічні сполуки.

Технічні характеристики геотекстилю

Якщо вас цікавить якісний нетканий матеріал,  то геотекстиль буде ідеальним вибором, бо має дуже високу еластичність. Завдяки вільному з’єднанню синтетичних ниток він здатний розтягуватися приблизно на 200% початкової довжини. Крім того, технічні характеристики його показують дуже високу міцність. При щільності в 150-300 г/м2, оптимальної для покрівельних робіт, максимальні навантаження на полотно складуть 5-12,2 кН ​/м, і це справді дуже багато. Технічні характеристики геотекстилю для покрівлі включають стійкість до вологи і температурних коливань. Нейтральний хімічний склад робить геотекстиль несприйнятливим до впливів агресивних реагентів, що також свідчить про його високу якість.

Монтаж геотекстилю

Щоб з’ясувати, як кріпиться геотекстиль до плоскої покрівлі, варто перш за все вияснити, в яких умовах буде експлуатуватися конструкція даху. Виділяють наступні методи монтажу геотекстилю для покрівлі:

  • Баластний — під тиском розташованих зверху важких матеріалів;
  • Інверсійний — для кріплення використовують шар теплоізоляції;
  • Механічний — геотекстиль фіксують болтами або цвяхами при значному ухилі даху;
  • Клейовий — використовується в суворих кліматичних умовах.

Для підвищення ефективності смуги геотекстильного полотна з’єднуються між собою шляхом зшивання, зварювання або за допомогою скоб. Також геотекстиль найкраще підходить для даху з бітумної черепиці. Бітумна черепиця Акваізол і геотекстиль прекрасно поєднуються між собою, забезпечуючи будинку надійну шумоізоляцію, захист від вітру і будь-яких опадів. Такий дах прослужить максимально довго, бо захищений майже від будь-якого впливу.

Якщо ви збираєтесь робити якісний дах, то обов’язково розгляньте такий варіант як монтаж бітумної черепиці і армування даху геотекстилем – але слід пам’ятати, що бітумна черепиця не витримує високих температур, тому у кліматичних зонах з високою температурою влітку цей варіант не підійде.