Учасники громадської кампанії "Національним Паркам Бути" відвідали "Бузький Гард"

Вторник, 11 мая, 2010 18:06

7 квітня 2010 року в рамках кампанії «Національним паркам бути!» відбувся прес-тур в населені пункти, що знаходяться на території національного парку «Бузький Гард».

Організаторами було проведено інформаційну акцію «Миколаївщина за національні парки», відвідано природоохоронні території, проведено опитування населення щодо ставлення до звернення Миколаївської облради до Президента України з проханням ліквідувати національний парк «Бузький Гард».

За  результатами опитування 99 % населення проти відміни статусу національного парку.

 «Один з аргументів депутатів облради  – виступи населення проти  статусу національних парків. Депутати заявляли, що жителям заважають пасти  корів», — зауважує один з координаторів  кампанії, голова молодіжної організації  «Демократичний Альянс» Гречка Юля.

Ми протягом години спілкувалися з місцевим населенням, збирали підписи під зверненням до Президента України з проханням зберегти національні парки на Миколаївщині. Абсолютна більшість підтримали нашу кампанію, багато хто дякував і бажав успіху в цій справі. Отже, ми запевнилися, що облрада не лише зневажає думку громадськості, але й використовує хибну інформацію, аргументуючи своє рішення.»

На місцях учасники мали змогу поспілкуватися з дирекцією  національного парку «Бузький Гард»  та «Южноукраїнським козацьким полком». Протягом наступного тижня партнери кампанії в регіоні продовжуватимуть інформувати населення і збирати  підписи, які будуть передані до Миколаєва і надіслані до Адміністрації Президента разом з вже зібраними.

 «Сьогодні було проведено це один з етапів компанії «Національним паркам бути».  Нам надають підтримка багато організацій у Вознесенску, Первомайска та Южноукраїнську, які допоможуть збирати підписи.» — зазначила Ольга Криницька, голова правління МОБФ «Індиго», один з координаторів кампанії.

За  словами директора національного  парку «Бузький Гард» Артамонова Владислава Альбертовича, заяви голови фракції «Партії зелених» Литвака Сергія Михайловича про відсутність проекту створення парку абсолютно не мають ніякої основи. Директор парку надав можливість учасникам заходу ознайомитися з проектними документами і виявив бажання взяти участь в круглому столі, що згодом буде проведений облдержадміністрацією.

Незабаром учасниками кампанії буде здійснено  ще декілька виїздів на територію  національних парків, в тому числі  – в с. Покровка, що на Кінбурні (національний парк «Білобережжя Святослава»).

Довідка: Кампанія «Національним паркам бути!» є громадськоюреакцією на рішення ХХХVІ сесії обласної ради в ході якого було направлено звернення до Президента України щодо фактичної ліквідації двох Національних парків «Білобережжя Святослава» і «Бугський гард», яке було ініційоване Головою обласної ради Тетяною Демченко. Але інтереси громадян враховано не було, оскільки громадськість визнала дані дії неправомірними та направлені на реалізацію власних інтересів певних депутатських кіл. Отже, ціллю кампанії є недопущення позитивної відповіді на звернення Миколаївської облради з боку Президента України.

pravda.mk.ua