Адміністрація Президента виступає за забереження миколаївських національних парків

Понедельник, 17 мая, 2010 11:50

Минулого тижня Національний екологічний центр України, один з учасників громадянської кампанії «Національним паркам бути!», отримав лист відповідь від Адміністрації Президента України в якому йдеться про підтримку Президентом В.Ф. Януковичем новостворених національних природних парків.

В цій відповіді запевняється, що розвиток заповідної справи належить до основних пріоритетів державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, а тому перебуває під пильною увагою Президента України. «Глава держави всіляко підтримує ініціативи щодо розширення мережі природних заповідників і національних природних парків, а також тримає на контролі становлення нових установ — Національних природних парків «Білобережжя Святослава» та «Бузький Гард» – говориться у листі.


Сподіваємось, така відповідь означає, що в Україні не лише не збираються скасовувати вже створені Національні природні парки, а й розширювати мережу природно-заповідного фонду. Крім того, ця відповідь відіб’є охоту місцевих „князьків”, які просочились в обласні Ради, розпоряджатись загальнонаціональним надбанням – збереженими природними територіями – як своїми приватними вотчинами.


Таким чином, цей лист став першою заявою про позицію Президента Януковича в галузі заповідної справи.

Нагадаємо, що Миколаївська обласна державна адміністрація звернулась до Адміністрації Президента України з резонансним проханням скасувати Укази минулого Президента України В.А. Ющенка про створення національних природних парків «Білобережжя Святослава» і «Бузький Гард».


Цей безпрецедентний факт змусив широку громадськість об’єднатись у громадській кампанії «Національним паркам бути!». Кампанію підтримали більше 45 громадських організацій: Миколаївський осередок молодіжної громадської організації «Демократичний Альянс», Громадська рада при Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища Миколаївської обласної адміністрації, Всеукраїнська громадська організація Національний екологічний центр України, Екологічна група «Печеніги», Миколаївський осередок громадської організації «Демократичний Альянс», Миколаївський обласний благодійний фонд «Індиго», Миколаївська громадська організація «Рассвет», Українське товариство охорони пам’яток історії і культури, Дружини охорони природи «Зелене майбутнє» м. Києва, «Фенікс» м. Дніпропетровська і м. Харкова та ін. Крім того, 108 природоохоронних організацій підписали звернення до Президента з проханням не припустити скасування національних парків.


В рамках кампанії «Національним паркам бути!» активістами було зібрано близько 2 000 підписів жителів м. Миколаєва, Миколаївської області (в тому числі і населених пунктів, що знаходяться на території національних парків!). Проведено дві прес-конференції в Миколаєві та Києві, проведено опитування жителів Миколаєва і двох районних центрів області. До Адміністрації Президента було надіслано більше 50 колективних та індивідуальних звернень з проханням не відміняти статус національних парків «Білобережжя Святослава» та «Бузький Гард».

Демальянс