Миколаївська область — майбутня «Фукусіма»?

Понедельник, 21 сентября, 2015 11:45

«Покращення», які в дусі «часів Януковича» відбуваються в нашому рідному краї, набувають все більший розмах. З достовірних джерел стало відомо, що керівництвом місцевих філій  ДП «АМПУ» (далі по тексту -Миколаївського морського порту та порту «Октябрьск») останнім часом вживаються безпрецедентні, як з нашого погляду, протизаконні заходи, направлені на дестабілізацію державного контролю стану навколишнього середовища на водних об’єктах Миколаєва та Миколаївської області. Так, керівництво портів в «ручному режимі» блокує роботу природоохоронних органів, які забезпечують державний контроль та нагляд за станом навколишнього природного середовища Бузького лиману, Чорного моря в межах Миколаївської області. Прикриваючись гаслами «покращення», «зменшення тиску на бізнес», керівниками вказаних підприємств, охоронним структурам портів надаються протизаконні накази не допускати на територію портів державних екологічних інспекторів, ігноруються будь-які роботи з ліквідації аварійних забруднень на акваторіях названих портів.

Як стало відомо, тільки за період серпень-вересень 2015 року на території міста Миколаєва виникло  4 випадки аварійного забруднення Бузького лиману.  У всіх випадках причинами забруднень водного середовища стали скиди з суден, які завантажувались та розвантажувались у причалів миколаївських портів. Загальна сума штрафних санкцій, накладена у вказаний період за забруднення водного середовища  державним органом екологічного контролю на державному кордоні, склала (!!!!!) близько 850 тисяч гривень. Крім того, необхідно зазначити, що на теперішній час майже всі ці гроші сплачено до районних бюджетів міста (за винятком одного випадку, спір щодо сплати якого триває). Всі ці гроші повинні в подальшому бути направлені на реалізацію місцевих програми та планів з охорони довкілля нашого рідного краю, Бузького лиману, Чорного моря.

А що ж з останнім випадком забруднення Бузького лиману? Чому досі не сплачено? В чому може бути спір? Все стає зрозуміло, після спілкування з представниками судновласника, морськими агентами судна. Так ось Вам та нам всім «покращення»: посадові особи Миколаївського морського порту у телефонному, «ручному» режимі вимагають у судна не сплачувати майже більш ніж 200 тисяч гривень до бюджету міста!!! Це взагалі нонсенс! Керівництво Миколаївського морського порту взагалі осторонь від проблем регіону, від проблем відпочинку наших з Вами дітей. Що, Ваші діти відпочивають на морі поза межами України? Тоді зрозуміло! Вважаємо, що Вам необхідно розтлумачити наступне. Україна встала на правильний курс євроінтеграції. Так ось, основний принцип природоохоронного законодавства ЄВРОПИ — «ЗАБРУДНЮВАЧ СПЛАЧУЄ». Робіть висновки.

Що ж робить керівництво Миколаївського морського порту? Майже нічого. Достовірно відомо, що в одному випадку забруднення з судна, зафіксоване фото- та відеозасобами та опубліковане на офіційному сайті державного органу екологічного контролю, повністю проігнороване керівництвом одного з портів. Не було вжито жодного заходу з ліквідації аварійного забруднення —  застосування спеціальних речовин, які ліквідують забруднення не проводилось, спеціальні судна для збору забруднюючих речовин не використовувались. Що ж було вжито, щоб ліквідувати забруднення та забезпечення нашого з Вами Конституційного права на безпечне навколишнє середовище? Відповідь на це питання, вважаю допоможе Вам зробити правильні висновки, щодо ставлення до навколишнього природного середовища «видатних керівників», які повністю ігнорують екологічні проблеми міста Миколаєва та області. Так ось що прийняло керівництво Миколаївської філії ДП «Адміністрація морських портів України» (Миколаївський морський порт — прим.) для захисту довкілля:  не допустило на територію порту  спеціальний підрозділ ДСНС, який прибув для ліквідації забруднення, а також…надало вказівку охороні порту сім годин не допускати (!) державних екологічних інспекторів на територію порту. Питання: «Що відбувалось всі ці сім годин на території порту? Незаконне переміщення вантажів?».

Складається таке враження, що керівник Миколаївської філії ДП «Адміністрація морських портів України», який прибув до Миколаєва з Одеської області, повністю ігнорує проблеми громади міста. Чи в Одесі Ви таким же чином «охороняли довкілля»? Вважаю, ні. Одесити люблять та поважають своє місто. Так любіть і поважайте Миколаїв та його мешканців!

Враховуючи інформацію, викладену в мережі Інтернет (http://www.maritimebusinessnews.com.ua), http://podrobnosti.mk.uahttp://obzor.mk.ua) щодо фінансових порушень на сотні мільйонів гривень, виявлених в Адміністрації морських портів України, в тому числі в філіях «Миколаївська» та «Октябрьск» складається враження, що всі дії названих керівників портів, направлені виключно  на «набиття власного гамачка».

Роблячи висновки, громада міста Миколаєва вимушена власними силами боротися за чисте довкілля рідного міста, області. Необхідно вжити всі можливі заходи щодо охорони  Бузького лиману, Чорного моря. Інформація про всі протизаконні дії чи бездіяльність осіб, направлених на подальше погіршення якості водних об’єктів області, буде передаватися до всіх контролюючих органів та силових структур країни.

Автор: Сергей Бондарь.

Читайте также:

Экология в портах должна быть не только на бумаге

Українські багатії проти України та українців