У Миколаєві «ERROR 404»

Четверг, 29 октября, 2015 10:49

Через «технічні проблеми» ТВК ніяк не може порахувати: хто все ж таки проходить у другий тур виборів мера: Іт-шник, чи діючий міський голова.

Трагікомічна поствиборча боротьба розгорнулась на Півдні України. У Миколаєві технічні проблеми, чи то з принтером, чи то з «юзером», звели в інформаційному спарингу Іт-шника (власника компанії «Квадралоджик» — «День») Олександра Сенкевича та діючого мера Юрія Гранатурова.  Ціна «битви» – право змагатися за крісло міського голови в другому турі. І один, і інший – дають коментарі ЗМІ, що саме його миколаївці хочуть бачити  кандидатом номер два.

За даними паралельного підрахунку голосів штабу політичного об’єднання «Самопоміч», їх кандидат – Олександр Сенкевич,  набравши 25896 голосів, на 415 голосів обігнав діючого мера Юрія Гранатурова (25481 голос). У штабі Гранатурова кажуть інше. Правда, «без цифр». На всяк випадок…

Миколаївський міськвиборчком ще не озвучив офіційні дані. Учора минув третій день, як миколаївці не змогли дізнатися остаточний результат підрахунку голосів.

Відзначимо, що контрольні протоколи мали бути готові ще 27 жовтня ввечері. Однак, в останню хвилину ситуація змінилася. У районних ТВК повідомили: «протоколи будуть готові до кінця дня, або до завтрашнього (28 жовтня – «День) ранку».

Станом на 28 жовтня, ще три районні територіальні виборчі комісії Миколаєва не надали контрольні протоколи за підсумками голосування. Пояснюється це рядом «технічних» проблем на окремих виборчих ТВК. У Заводській районній ТВК, нібито, завис сервер, через що не можуть роздрукувати контрольний протокол. У Ленінській – технічні проблеми з принтером і протокол роздрукують, у кращому випадку, до кінця дня (28 жовтня).  У Центральній районній ТВК раптово вирішили уточнити отримані дані. Цікавим є ще той факт, що єдина ТВК, яка закрилася без проблем – це комісія Корабельного району. Саме в Корабельному районі Олександр Сенкевич, за підсумками голосування поступився чинному меру Гранатурову.

 «Дню» повідомили, що обурені жителі Миколаєва під вечір 28 жовтня почали збиратися на мітинг під Територіальною виборчою комісією. Нічого надзвичайного люди не вимагають – чесно (!) оприлюднити результати першого туру виборів.

За наявною інформацією штабу Миколаївської «Самопомочі», підведення підсумків затягуються, аби знайти підстави для скасування результатів виборів в Миколаєві.

До слова, в другому турі чи Сенкевичу, чи Гранатурову доведеться «обіграти» сильного опонента — кандидата від «Оппоблоку» Ігоря Дятлова. Він у першому турі набрав практично вдвічі більшу кількість голосів, від своїх найближчих опонентів. До речі, у штабі Дятлова підтверджують, що за їх паралельним підрахунком голосів в другий тур виходить Сенкевич.

Автор — Алла Дубровик-Рохова, газета «День. Kiev.ua»

Другие новости:

Tags: , ,