Схеми «охорони природи» у Миколаївському морському порту

Пятница, 11 марта, 2016 13:28

Як стало відомо з достовірних джерел, адміністрацією Миколаївського морського порту, а саме комітетом з конкурсних торгів МФ ДП «АМПУ» (адміністрації Миколаївського морського порту), в черговий раз відхилено всі пропозиції спеціалізованих підприємств по наданню послуг зі збору з суден іноземного прямування нафтозалишків, вод, які містять нафтопродукти та сміття. Конкурсні торги фактично заблоковані. Всі пропозиції спеціалізованих підприємств з надуманих підстав відхилено.

Необхідно відмітити, що відповідно до Наказу Мінінфраструктури від 27.05.2013  № 316 «… справляння санітарного збору передбачає забезпечення Адміністрацією морських портів України обов’язкового прийняття із судна всіх видів забруднень (за винятком баластних вод) за весь час стоянки судна в морському порту, а також сприяння виконанню операцій, пов’язаних з прийняттям забруднень (подання і прибирання плавзасобів, надання контейнерів та інших місткостей для збирання сміття, перевантажувальні операції, шлангування, відшлангування тощо). Також вищевказаним Наказом передбачено, що  здавання судном у морському порту всіх наявних на борту видів забруднень з метою запобігання їх скиданню у море є обов’язковим.

Тобто, Мінінфраструктури (яке є головним профільним міністерством для Миколаївського морського порту) своїм Наказом зобов’язала керівництво Миколаївського порту здійснити всіх відповідних заходів з попередження забруднення морського середовища, при цьому передбачило вимогу до суден щодо обов’язкового здавання суднами забруднюючих речовин.

В результаті незаконних посадових осіб Миколаївського морського порту щодо умисного «провалення» конкурсних торгів вже майже рік, можна зробити висновки, що в порту реалізовується чергова незаконна  «схема» «містечкового» виводу з держпідприємства коштів санітарного збору, які сплачують всі судна, заходячи до Миколаївського порту. Дійсно, портом проводяться роботи зі зняття з певних суден забруднюючих речовин. Однак, як можна не маючи відповідної ліцензії на поводження з небезпечними відходами, знімати забруднюючі речовини з суден? Не маючи спеціального дозволеного обладнання, портом також якимсь «чудовим» чином проводиться утилізація вказаних забруднюючих речовин.

В останній час зафіксовано декілька десятків випадків забруднення акваторії Бузького лиману в районі Миколаївського морського порту. Так не пов’язані ж ці випадки забруднення з тим, як проводиться утилізація нафтовмісних вод? Необхідно відмітити, що  останнім часом поліцейські Миколаєва вже зафіксували декілька випадків зливу до зливових колекторів міста стічних вод непорядними дільцями, які надають послуги з асенізації. Так чи не пов’язані забруднення Бузького лиману з незаконним поводженням з небезпечними відходами в Миколаївському морському порту? Не маючи  спеціального дозволеного обладнання для утилізації відповідних небезпечних відходів, данні нафтовмісні води зливаються до першого дощового колектору. При цьому, щоб «не попастись на гарячому» поліції, дані незаконні операції проводяться на охороняємій території самого порту, благо територією порту проходить 3 лінії дощового колектору міста, води з якого без очищення скидаються безпосередньо до лиману. Не вірите? Перевірте!

При цьому нікому платити не треба, конкурсні торги не потрібні. Гроші списані (читай – вкрадені).  Необхідно вказати, що майже всі зливові води з міста потрапляють до Бузького лиману без будь-якого очищення.

         Залишається тільки сподіватися на те, що дану інформацію не проігнорують правоохоронні органи та громадськість. Керівництво Миколаївського морського порту вже показало результати своєї роботи – Накази Мінінфраструктури просто ігноруються, Бузький лиман потроху вмирає.

Другие новости:

Теги: , ,