Несолодкі подорожі на мільйони: скільки коштуватиме бюджету руйнування від «Засільського цукрового заводу»

18 октября, 2017 15 :21

За останні тижні або навіть місяці однією з найбільш обговорюваних тем в Снігурівському районі стали ремонтні роботи на трасі Т-1508 «Калинівка-Снігурівка-Березнегувате». Якщо ще минулого року мова навіть не йшла про початок ремонту цієї багатостраждальної траси, то цьогоріч видно реальні зміни. Але виникає інше питання: чи встигне підрядник завершити ремонт до встановленого терміну та як довго слугуватиме дорога?

Нагадаємо, що трасу Т-1508 ремонтують за рахунок коштів, отриманих з «митного експерименту». 3 липня цього року між Службою автомобільних доріг у Миколаївській області та ТОВ «Росдорстрой» було укладено договір про поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Т-1508 «Калинівка — Снігурівка – Березнегувате» на ділянці км 0+000 – км 8+600.

Відразу ж після початку ремонтних робіт підрядна організація «Росдорстрой» регулярно звітувала про проведені роботи. А найголовнішою «родзинкою» ремонту траси став візит Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та голови «Укравтодору» Славомира Новака, які особисто проінспектували процес ремонту траси.

Голова уряду не вдавався в подробиці ремонту, та варто визнати, що прем’єр навряд чи розбирається безпосередньо в технологіях дорожніх робіт, проте тоді він похвалив якість виконаних робіт. Гройсман зазначив, що багато років в Миколаївській області дороги не ремонтувалися взагалі. У той же час він підкреслив, що вже цього року на Миколаївщині в експлуатацію здадуть 70 кілометрів нових доріг.

Окрім того, голова уряду впевнено відзначив, що до середини жовтня траса Т-1508 буде здана в експлуатацію. Жовтень вже майже добігає свого кінця, а траса все ще в процесі будівництва.

Голову «Укравтодору» тоді просили більш детально розповісти про фінансову складову ремонту дороги. Особливо громадськість хвилювала ціна ремонту одного кілометра дороги. По деяким даним, середня вартість одного кілометру оновленої дороги на Снігурівській трасі становить близько 11 мільйонів гривень. Сума велика, тому вона визвала багато дискусій. Незадоволений такою ціною був і голова обласної державної адміністрації Олексій Савченко. Проте Новак заявив, що вартість ремонту одного кілометра траси Т-1508 «Калинівка — Снігурівка — Березнегувате» в 11 мільйонів гривень є нормальною ціною.

Втім зараз, коли справа йде до зими, представники влади занепокоїлися тим, чи встигнуть підрядники виконати всі заплановані роботи у встановлений термін. Розпочалося все з того, що відбулася виїзна нарада з питання ремонту даної траси, де представники влади та експерти залишилися незадоволеними темпами та якістю ремонтних робіт.

В облдержадміністрації навіть провели робочу нараду, присвячену Снігурівській трасі, де Савченко поставив вимогу завершити ремонт на Т-1508 до 20 жовтня цього року. Пізніше він навіть пообіцяв встановити на трасі пункт контролю якості ремонтних робіт, де, по його словам, буде проводити прийом громадян. На нараді також з’ясувалося, що підрядник приступив до ремонту траси з запізненням на два місяці. Обурившись даним фактом, Савченко заявив, що наступного року такого не повториться, так як будівництвом доріг займатиметься виключно обласне комунальне підприємство. Про це, як зазначив губернатор, уже знає глава «Укравтодору» Славомир Новак.

На особливому контролі питання знаходиться і в районної влади Снігурівщини. Після невтішних новин на нараді в облдержадміністрації, голова РДА Інна Бойко доручила начальнику відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури тримати на контролі процес ремонту автодороги Т-1508 в межах Снігурівського району двічі на день. Крім того, доручено фіксувати кількість техніки, яку задіяно у процесі ремонту автодороги та робити відповідний фотозвіт.

Не менш актуальним є питання не тільки відновлення дороги, але і її подальшого збереження. Звичайно ж мова йде про недобросовісних перевізників, які нехтуючи правилами, пруть перевантажені фури по дорогам Миколаївської області. Депутати облради на сесії 2 серпня звернули увагу Служби автодоріг на необхідності встановлення габаритно-вагового комплексу на трасі Т-1508 «Калинівка — Снігурівка». Депутати підкреслили, що службі автомобільних доріг необхідно якомога швидше подбати про встановлення на цій трасі ГВК, відзначивши, що якщо цього не зробити, новий асфальт незабаром знищать непорядні перевізники.

Цю вимогу почули в райдержадміністарції, та поставили завдання підготувати лист на «Укртрансбезпеку» стосовно встановлення пересувних вагових комплексів в місті Снігурівка через те, що по місту пересуваються вантажівки з цукровим буряком із явним перевантаженням. Проблему створює ТОВ «Засільський цукровий завод», який територіально знаходиться у Вітовському районі, але вантажівки підприємства дуже активно з приходом осені починають руйнувати трасу Т-1508 на Снігурівщині. Навіть не будучи експертом пересічні громадяни побачать неозброєним оком, що задля прибутку «цукрові підприємці» нехтують ваговими нормами та грузять буряки з горою у свої фури.

Отже, відступаючи від хронології подій, варто повернутися до питання строків, які надали підряднику для завершення ремонту траси. До того ж, незабаром перешкоду в ремонті дороги розпочне робити погода у вигляді все частіших дощів та суттєвого зниження температури.

І тут виникає вже інше питання. Хто відповість за зрив ремонту, та як змусити непорядних перевізників дотримуватись вагових норм?

Слід нагадати, що стосується ТОВ «Засільський цукровий завод» то мешканці Снігурівського району вже не перший рік висловлюють своє обурення тим, що вантажівки, котрі прямують на підприємство, руйнують дорогу. Люди були готові перекривати трасу, якщо «Засільський цукровий завод» і надалі буде безвідповідально ставитись до доріг Снігурівського та Вітовського районів. Нагадаємо, ТОВ «Ukrainian Sugar Company» є дочірньою компанією ED & F Man Sugar.

Олексiй Лютiков