Медведчук: Позиція «Свободи» — це повне перезавантаження місцевої влади Первомайська

28 февраля, 2018 17 :33

Останнім часом у Первомайську неодноразово поставало питання про відставку чинного мера Людмили Дромашко. Як позбавити місто «режиму Дромашко» та чи допоможе виправити ситуацію відставка міського голови, чи готова місцева «Свобода» до співпраці з іншими політичними силами розповів в інтерв’ю інтернет-виданню «Мой город» депутат Первомайської міськради від «Свободи» Михайло Медведчук.

— Політична ситуація в Первомайську досить напружена. Формуються нові політичні коаліції в Первомайській міській раді. «Батьківщина» об’єднується з «Опоблоком», і ця опозиція висуває вимогу про відставку міського голови. Така ситуація дійсно існує?

— На початку трохи історії. Українська політика знала чимало прикладів, коли псевдоопозиція стає псевдовладою. Не буду зараз говорити про всеукраїнський рівень, а для прикладу пригадаю події у Первомайську десятирічної давнини. В той час до влади у місті прийшла «Партія регіонів» на чолі з теперішнім міським головою Дромашко.

Так сталося, що за допомогою політичної кулуарної гри, сформована регіоналами більшість у міській раді фактично позбавила засобів для управління чинного на той час міського голову. Виконавчий комітет – «Партія регіонів», депутатський корпус – «Партія регіонів», керівництво області – «Партія регіонів». Як наслідок — повне блокування діяльності міського голови Сичової, яка представляла іншу політичну силу.

Недивно, що Сичова подала заяву про дострокове припинення своїх повноважень. Це призвело до того, що повнота влади перейшла до секретаря міської ради Дромашко, а під “регіони” було сформовано всю систему органів місцевого самоврядування Первомайська.

Отже, псевдоопозиція стала псевдовладою, яка протягом останніх 10 років панувала у місті. Так, на останніх місцевих виборах Дромашко висувалася вже не від «Партії регіонів». Але зміна партії не змінила принципи роботи керівництва і не змінила систему правлячої вертикалі по суті. Все залишилось на своїх місцях за винятком того, що криза керівництва тільки поглибилася і до 2018 року набрала максимальних обертів.

Ви маєте рацію, говорячи про те, що зараз в нашій міській раді почав діяти новий політичний формат, який ставить за мету припинити повноваження міського голови. Вже на кожному перехресті у Первомайську говорять про можливі зміни. Хтось їх схвалює, хтось засуджує, інші просто смакують плітки. Ось депутати хочуть зробити так, ось вони в приймальні голови ОДА ведуть якісь перемовини, ось заявляють про свою відповідальність — хоч і без конкретики, — знову і знову питання дострокового припинення повноважень міського голови виноситься в інформпростір.

— Відставка мера — це дуже складне питання. Ви вважаєте, що можливі переформатування у владі відбудуться безболісно для первомайців?

— Як би не було, але можливі зміни зачеплять кожного у Первомайську, бо зміна влади — це не жарти! Влада впливає на наше життя постійно, і від неї залежить чимало: бюджет міста, місцеві податки і збори, міське комунальне господарство, благоустрій та багато іншого. Влада — це величезний ресурс і величезний вплив на наше з вами життя. На додаток ще й величезна відповідальність! Не помилюсь, якщо скажу, що кожен з нас бажає жити у країні та місті зі справедливою, відповідальною і ефективною владою, яка працює на громаду, втілюючи у життя механізми верховенства права, соціальної захищеності та рівності, тобто зовсім іншої системи, а не тої, яка панує зараз.

Нас часто запитують про можливий розвиток подій, та яку позицію має місцева первомайська «Свобода». Доречне запитання з огляду на підвищений градус політичного протистояння. Особисто я не чув, щоб хтось з представників місцевих політичних сил чітко прокоментував ситуацію та сказав «А що ж буде далі»?. Лунає лише одна теза: «Дромашко треба відправити у відставку».

— Тобто ви проти відставки?

— Навпаки! Ми вважаємо, що теза про відставку правильна, й самі кілька разів ставили це питання, але це лише один крок, бо фактично одна відставка міського голови не вирішує нічого. Відставки у владі — яскрава ознака системної політичної кризи. Ця криза тільки підтверджує твердження, що часто плодами народних революцій користуються негідники. Це відбувається тоді, коли революція є незавершеною, бо не здійснено кардинальних змін чинної системи. Для того, щоб завершити всю цю історію з «режимом Дромашко», необхідно вирвати із корінням усе шкідливе, що є у цієї системи. Натомість у міській раді іде політична гра шляхом компромісу між великими депутатськими фракціями, які формують нову більшість.

— Мова про Мосякіна і Барського?

— Я не буду переходити на конкретні персоналії… мова в першу чергу про «Опозиційний блок» і «Батьківщину»…

— А партія «Свобода» не з ними?

— «Свобода» не з ним, не з «Опоблоком»! Я взагалі не уявляю «Свободу» у злуці з «Опоблоком». Для свободівців є очевидним, що існують явні протиріччя у середині цієї умовної опозиції. І вони носять в першу чергу ідеологічний характер: з одного боку — політична сила, яка підтримувала Революцію Гідності, а з іншого боку – партія, на чолі з колишнім регіоналом. На нашу думку, такі коаліції ні до чого доброго привести не можуть. Навіть, якщо і буде досягнута мета — усунення Дромашко з посади, — це неминуче призведе до перерозподілу посад і владних повноважень, формування нової системної владної вертикалі за волею сформованої більшості. В свою чергу, це призведе тільки до поглиблення політичної кризи, яка згодом буде розв’язана в жорсткому протистоянні. Прикладів багато. Досить подивитись на Верховну Раду і проаналізувати діяльність так званої теперішньої коаліції. Там аналогічна ситуація. Багато корисного ця злука зробила для українців?Аж ніяк. Навпаки, уряди мародерів просто змінюють один одного, а українці живуть на межі зубожіння.

— Але великі політичні гравці, напевно, спробують скористатись вашими голосами… свободівців двоє з тридцяти шести у міській раді? Я не помиляюсь?

— Не помиляєтесь. Двоє. Але ми не багаторазові політичні солдатики, з намаганнями усім сподобатися, тому чітко дотримуємося націоналістичної ідеології та Програми захисту українців, задекларованою нашою партією. Як місцева організація ВО “Свобода” ми дивимося на ситуацію можливої зміни влади і політичних еліт у місті Первомайську антисистемно! Вважаємо, що «латанням дірок» і декларуванням ліберальних реформ, якими обґрунтовується необхідність змін, покращення не досягти. Лише знищенням існуючого несправедливого соціального устрою, його політичного представництва та економічного підґрунтя можливо досягти результату.

Ситуація, за якої повторюється трагічна ситуація, коли псевдоопозиція стає псевдо владою, для нас неприйнятна. Очевидним є те, що політичну кризу у місті неможливо вирішити лише однією відставкою Дромашко. Цього просто недостатньо. Повинно відбутися повне перезавантаження місцевої влади Первомайська, яке можливе за умови дострокових місцевих виборів як міського голови, так і Первомайської міської ради. Це є дійсним реальним кроком. Відповідна процедура як припинення повноважень міського голови, так і саморозпуску ради виписана у регламенті ради і, якщо у депутатів не забракне політичної волі, її дійсно можливо застосувати. Процедура дійсно складна і потребує опрацювання, але ми готові на співпрацю з усіма, хто розділяє нашу думку.

Треба усвідомити, що саме це є виходом із ситуації! Застосування такого механізму буде протидіяти приходу до влади у місті псевдоопозиції. Тільки в цьому випадку громада міста може висловити свою думку та обрати свій представницький орган і міського голову. Відбудеться перезавантаження влади! Кожен отримає свою оцінку від громади, і це буде справедливо!