Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Вийди звідси, телевізійнику! Або чому коледж преси та телебачення «взяв в облогу» приміщення морського ліцею

30 октября, 2019 21 :00

Ось уже минуло більше двох тижнів після засідання комісії з питань ЖКГ, на якій новопризначений голова ОДА Олександр Стаднік закликав міських депутатів допомогти Миколаївському коледжу преси та телебачення з терміновим пошуком нового приміщення. Одначе коледж в обличчі його керівника Гліба Головченка донині не повідомив міську владу, чи підходить їм запропоноване приміщення по вул. Адміральська, 41.

Як напевно відомо більшості в цьому місті, школу №37, в приміщенні якої і розташовувався згаданий коледж преси та телебачення ліквідували, а будівлю віддали Миколаївському морському ліцею, який більше 25 років тіснився у кількох приміщеннях в різних частинах міста.

До слова, термін оренди у коледжу закінчився ще 30 червня, і його ніхто не продовжував. Ба більше, міське управління освіти намагається видворити коледж навіть з допомогою прокуратури, але все дарма, і залишати приміщення, здається, ніхто не збирається. Справжня тобі окупація.

Зрештою, цей самий коледж на сьогоднішній день не займається своєю першочерговою діяльністю – дітей там ніхто журналістиці не вчить, адже тих самих дітей просто нема. Втім є приватний (!) телеканал «ТАК-ТВ», що був створений начебто для роботи в його лавах студентів, але спокійно існує й без них.

На згаданій уже комісії 15 жовтня, де пан Стаднік намагався розібратись у ситуації, але якось не дуже виходило, він наполягав якнайшвидше вирішити проблему з приміщенням для коледжу. Дивно, але діти з морського ліцею, які не можуть нормально вчитись через амбіції керівництва коледжу і телеканалу, главу ОДА не дуже, здавалося, цікавили. Можу помилятись, звісно.

Та все ж тоді прямо під час комісії пан Гліб Головченко поїхав разом із представниками управління комунального майна на «оглядини» приміщення, яке йому пропонували депутати, – по вул. Адміральська, 41. Центр міста, на секундочку. Відразу після оглядин Головченко мав у найкоротші терміни повідомити членів комісії, задовольняє їх приміщення або ж ні.

Минуло два тижні…

На моє запитання щодо ситуації, голова цієї ж комісії Олексій Лєпішев повідомив, що від керівництва коледжу вони досі не отримали ніякої звістки. Тобто не було ні схвалення, ні відмови — просто мовчанка.

«Ми рекомендували розглянути їм (коледжу-телеканалу – прим.) на загальних засадах, щоб вони, як і всі взяли в оренду і платили за неї. Заявка подана, однак, нам нічого поки не говорили», – прокоментував Лєпішев.

Таку ж інформацію озвучили і в управлінні комунального майна. Там підтвердили, що їхні представники виїжджали разом із Головченком оглядати приміщення по Адміральській, 41, та останній досі мовчить.

Нагадаю тим, хто забув або не «в курсах»: до 30 червня коледж платив лише символічну орендну плату за приміщення, в яких вони знаходились, – 1 гривню. Як висловився нещодавно один із депутатів: «Та за одну гривню ви б мене фіг витягли звідти!». От і телеканал не можуть.

Звісно, картина не могла бути більш-менш повною, якби ми не почули інформацію другої сторони, — власне, самого Гліба Головченка. А слухати там було що. В телефонній розмові керівник телеканалу і фактично «мертвого» коледжу і зовсім заявив, що запропоноване приміщення було ним категорично відхилене, начебто, через «жахливий» стан (нагадую про 1 гривню).

«Знаєте, це приміщення, на жаль, аварійне. Я зараз кажу в якому воно стані: там відсутня електрика, водопостачання, там відсутні будь-які комунікації, тобто там повністю аварійне приміщення», — прокоментував він.

Головченко запевнив, що з такими ж претензіями він звертався до управління комунального майна. Але ж стоп! Ми пам’ятаємо коментар останніх, які стверджували, що шановний Гліб Олександрович до них не звертався, так? Хтось явно лукавить.

І що виходить: прихід голови ОГА на комісію і фактична вимога швиденько шукати собі нове приміщення; неодноразові рекомендації комісії покинути приміщення, виїзне засідання цієї ж комісії, на якому Головченко чомусь не був присутній; обурення батьків ліцеїстів – усе це дрібниці, які розбиваються об одне «ні» одного Гліба Головченка.

Він навіть окремо додав, що поки коледжу (якого нема) і телеканалу (приватному) «доведеться» залишитись на старому місці. Й обов’язково (!!!) на старих умовах (ОДНА ГРИВНЯ).

Запитав я і про уже пресловуту «захламленную перегородку», що порушує протипожежну безпеку. В разі, не дай бог, пожежі абощо, ця перешкода не дозволить дітям провести евакуацію по два боки поверху, як того вимагають норми ДСНС.

Відповідь була дивовижною. За словами Головченка, коледж уже знайшов шляхи вирішення цієї проблеми, і якщо представники ліцею, котрий, на секунду, і є єдиноправним користувачем всієї будівлі, прийдуть до Головченка обговорити це питання, він з радістю піде їм на зустріч. Нагадую: оренда закінчилась 30 червня, проте це ніяк не заважає «гостям» диктувати правила гри фактичним власникам. Фантастика.

Не захотів Гліб Олександрович відповідати й на конкретне і пряме питання, чи є взагалі зараз студенти в коледжі преси та телебачення й чи проводяться там заняття?

«Шановний колего, я думаю, що достатньо уже приділив вам уваги для того, щоб пояснити нашу позицію», — сказав, як відрізав.

До честі сказано, та Головченко все ж пообіцяв, що й надалі займатиметься пошуком гідного приміщення для свого телеканалу (про коледж уже навіть ніхто й мови не веде). А поки, схоже, ліцеїстам доведеться ділити класи з телевізійниками. А щодо міської влади, яка, виходить, і не влада зовсім, то чому б їм не запропонувати Головченку якийсь поверх або ж і взагалі половину кімнат у будинку по вул. Адміральська, 20? Чи й ця не підійде?

Писака: Андрій Дерун.