Почалась весіння призивна компанія

Пятница, 1 апреля, 2011 11:03

1 квітня, в Україні розпочинають роботу призовні комісії, на які покладено забезпечення призову громадян України на строкову військову службу в рамках кампанії “Весна – 2011”.

З цієї нагоди начальник відділу комплектування та призову – заступник начальника управління Головного управління особового складу Генерального штабу ЗС України полковник Геннадій Златніков розповів журналістам про порядок організації та проведення весняного призову громадян України на строкову військову службу та його особливості.

– До Збройних Сил України буде відправлено таку ж саму кількість молодого поповнення, як і восени 2010 року – 20 тисяч осіб, що свідчить про стабілізацію ситуації щодо плинності кадрів серед осіб рядового та сержантського складу, які проходять військову службу за контрактом, та досягнення позитивної динаміки щодо збільшення чисельності військовослужбовців служби за контрактом, – повідомив офіцер.

Проте він зазначив, що весняний призов громадян України на строкову військову службу 2011 року проходитиме у порівнянні з попереднім призовом із незначним зменшенням обсягів призову – на 600 осіб.

– Це пояснюється зменшенням обсягів весняного призову до Внутрішніх військ МВС України – на 500 осіб та Державної спеціальної служби транспорту – на 100 осіб, – пояснив полковник Геннадій Златніков.

Так, протягом двох місяців будуть призвані та направлені у війська – 26 100 осіб, у тому числі до Збройних Сил України 20 тисяч осіб. З них до Сухопутних військ ЗС України – 10 тисяч 380 осіб, Повітряних Сил ЗС України – 4 тисячі 390 осіб, Військово-Морських Сил ЗС України – 1 тисяча 300 осіб, частин центрального підпорядкування МО України та Генерального штабу ЗС України – 3 тисячі 180 осіб. Резерв Генерального штабу ЗС України складе 750 осіб. Таким чином у Внутрішніх військах МВС України служитимуть 5 тисяч 100 призовників, у Державній спеціальній службі транспорту – 1 тисяча юнаків.

– Формування команд молодого поповнення на збірних пунктах, їх відправку до військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань сплановано провести у період з 11 квітня до 27 травня. А складання Військової присяги на вірність українському народові у Збройних Силах буде проведено 7 травня – 11 червня,  – повідомив офіцер.

Полковник Геннадій Златніков підкреслив, що одночасно з призовом громадян організовано відбуватиметься звільнення 18 тисяч 615 військовослужбовців строкової служби, які вислужили встановлені терміни строкової військової служби.

– Звільнення буде проведено у Збройних Силах з 7 до 28 травня та з 3 до 19 червня.

Начальник відділу комплектування та призову Головного управління особового складу Генерального штабу ЗС України також розповів, що відповідною постановою Кабінету Міністрів України на організоване проведення весняної призовної кампанії 2011 року з Державного бюджету заплановано виділити 1 мільйон 683 тисячі 450 гривень. З них за рахунок Збройних Сил – 1 мільйон 290 тисяч гривень, за рахунок інших військових формувань України – 393 тисячі 450 гривень.

– Основним завданням під час весняного призову для нас, як і раніше, є недопущення зниження якісної характеристики призовників, які направляються на комплектування військових частин, у порівнянні з попередніми призовами та підвищення особистої відповідальності військових комісарів щодо якісного укомплектування команд призовників, які відправляються зі збірних пунктів обласних військових комісаріатів, зокрема щодо їх стану здоров’я, рівня освіти, морально-ділових якостей, – зазначив полковник Геннадій Златніков.

Офіцер розповів, що аналіз проведення осіннього призову 2010 року показує, що в цілому було збережено тенденцію щодо направлення до військових частин в першу чергу призовників з кращим станом здоров’я та високим загальноосвітнім рівнем.

– Наприклад, кількість призовників, які були направлені у війська без обмежень за станом здоров’я під час осіннього призову 2009 року становила 17 тисяч 85 осіб, що становить 64,5 % від з загальної кількості, а в аналогічний період минулого року – вже 17 тисяч 319 осіб, або 65 %.

Також, за його словами, збільшилася кількість призовників з вищою освітою, які були направлені у війська.

– Восени 2009 року кількість призовників з вищою освітою становила 3 тисячі 509 осіб, а восени 2010 року вже 4 тисячі 487 чоловік. А кількість призовників, які були направлені у війська з базовою загальною середньою освітою, навпаки, зменшилася. Так, восени 2009 року вона склала 284 особи, а восени 2010 року – на 100 осіб менше, – зазначив полковник Геннадій Златніков. – В цілому зазначені показники, починаючи з 2002 року, мають тенденцію до покращення, – додав він.

Начальник відділу комплектування та призову Головного управління особового складу Генерального штабу ЗС України, підсумовуючи свій виступ, наголосив, що Міністерством оборони України разом з іншими органами центральної і місцевої виконавчої влади проводиться постійна цілеспрямована робота щодо удосконалення обліково-призовної роботи та системи комплектування військ з метою поліпшення умов проходження військової служби громадянами України та якості укомплектування військ.

– Міністерство оборони України впевнене, що призовна кампанія “Весна – 2011” буде виконана військовими комісаріатами якісно та у встановлені Президентом України та Міністром оборони України строки, – зазначив полковник Геннадій Златніков.

Пресс-служба Міноборони України