Ми – різні, але ми — рівні!

Пятница, 1 апреля, 2011 17:41

Расизм — це світогляд, що грунтується на расовій дискримінації, на основі видимих особливостей зовнішнього вигляду, таких як колір шкіри, структура та колір волосся, будова тіла, риси обличчя, а також на різному ставленні до людей, залежно від приналежності їх до цих чи інших рас. Згідно з расистськими теоріями, до людей також прив’язують крім зовнішніх ознак, ще й неправдиві твердження, наприклад: «євреї — жадібні», «негри — ліниві», «турки — дурні» тощо.

Я вважаю, що пригнічувати власну гідність того чи іншого народу безглуздо. Адже кожна нація, кожна раса, кожна людина на цій землі має свої зовнішні особливості. Особливості, з якими вона народилася. І ніхто не вправі її принижувати.

Я, взагалі, дуже критично ставлюсь до такого поняття, як расизм. Бо не має значення, як виглядає людина, якого кольору в неї шкіра, якою мовою вона розмовляє, звідки вона. Все одно, вона залишається ЛЮДИНОЮ. І ми повинні ставитися до неї з повагою, тому що вона має таке ж саме право на життя та вільне існування в цьому світі.

Якщо ти поділяєш погляди расизму, то повинен знати, що принижуєш почуття іншої людини, ганьбиш її, стаєш учасником психологічного та морального насилля.

Причиною расизму є і таке явище як ксенофобія. Це нав’язливий страх до чужинців, до чогось нерідного, незнайомого. Є група людей, які дійсно захворіли на цю хворобу, інші ж просто самонавіюють її. Однак лише ксенофобією расизм аж ніяк не вичерпується. Іншою причиною расизму може бути, наприклад, релігія. Католіки, наприклад, можуть засуджувати людей іншої християнської віри, що є найрозповсюдженішим явищем. Я ніколи не розуміла сенсу війн між людьми з приводу різної віри. Все одно вони вірять в одного єдиного Бога.

Існують декілька видів расизму: національний, міжрасовий. Але я хочу приділити увагу саме расизму, який грунтується на зовнішніх ознаках людей. Щодня ми спілкуємося з людьми, які нас виховують, навчають, від яких ми набуваємо досвіду. І ми не звертаємо увагу на колір їхніх очей, волосся тощо. Для нас головне те, що вони люди і те, що вони несуть добро у цей світ. У нашому місті багато людей, зокрема підлітків, які зневажають чорношкірих. Так, вони дійсно мають чорний колір шкіри, у них інша структура волосся, в них інші риси обличчя. Але це не привід обмежувати їхні права, засуджувати їх. Коли вони ідуть по вулиці, більшість обертаються і дивляться на них, наче побачили прибульців, а ті почувають себе не в своїй тарілці, ніби то вони й не люди.

Отже, я вважаю, що ми повинні протистояти розповсюдженню расизму, бо тільки ми це і можемо зробити. Ми можемо змінити світ на краще. І пам’ятаймо: «МИ ВСІ РІЗНІ, АЛЕ МИ ВСІ — РІВНІ!»
Анна Марченко, учениця 8 медичного класу Миколаївського муніципального колегіуму

Так своїми думками з вами з нагоди Міжнародного дня боротьби за ліквідацію расової дискримінації 21 березня поділилася представниця молодого покоління, наше майбутнє. І це радує, адже міст порозуміння й міжнаціональної злагоди досить крихкий і як добре, що його будуть доглядати надійні руки з чутливим серцем і мудрою душею, молоді люди, які вже зараз розуміють, що шлях недовіри й підозри, стереотипів та упереджень – це шлях в нікуди.

Міжнародний день боротьби за ліквідацію расової дискримінації був встановлений ООН на вшанування 69 загиблих демонстрантів, які виступили проти політики апартеїду в  Південній Африці в 1960 р. Цими днями у багатьох країнах Європи проходить тиждень протидії расизму, ксенофобії та дискримінації, ініційований мережею громадських організацій United for intercultural action (Разом за міжкультурну взаємодію).

Миколаївський муніципальний колегіум також долучився до цієї акції. 21 — 25 березня у цьому навчальному закладі відбулися обговорення цих проблем у класах, вулична акція з розповсюдженням плакатів та листівок проти расизму, написання статей та підготовка малюнків і плакатів на зазначені теми. Завершився тиждень зустріччю за круглим столом учнів колегіуму, молодих представників етнічних громад Миколаївщини, іноземних студентів Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова, заступника  начальника управління освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації Світлани Литвин, директора ММК, Народного вчителя України, Сергія Січка та голови Ради національних товариств Миколаївської області, заслуженого працівника культури України, Мурада Каймаразова. Учасники круглого столу обговорили поняття расизму та його прояви в сучасному світі, стереотипи, пов’язані зі сприйняттям людини іншого кольору шкіри, раси, національності, віросповідання та що ми можемо зробити для того, аби протидіяти расизму й ксенофобії та сприяти єднанню мешканців міста різних національностей на принципах миру, злагоди й порозуміння. Студенти-іноземці та представники етнічних громад розповіли про те, як їм живеться у Миколаєві, як вони навчаються, як відзначають національні свята, зберігають рідну мову і культуру. Учні колегіуму з цікавістю слухали гостей та ставили їм свої питання. Почесними грамотами були відзначені учениці колегіуму Валерія Саєнко, Вікторія Ганусовська, Анна Марченко, 9-Б та 8 медичний класи за підготовлені до тижня дій проти расизму статті й плакати. 

Організаторами круглого столу виступила Рада національних товариств Миколаївської області та Миколаївський муніципальний колегіум за підтримки НУК ім. адмірала Макарова.
Отож, давайте дослухатися один до одного і пам’ятати, що в основі своїй ми всі однакові. Ми – Люди.

Лоліта Каймаразова,
головний спеціаліст Ради національних товариств
 Миколаївської області та
координатор центру етнічних спільнот ММК