Порушено кримінальну справу за фактом незаконної вимоги оплати за навчання у Миколаївському політехнічному коледжі

Понедельник, 4 апреля, 2011 16:58

Прокуратурою Миколаївської області порушена кримінальна справа за фактом незаконної вимоги оплати за навчання у державному вищому навчальному закладі «Миколаївський політехнічний коледж» за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.183 Кримінального кодексу України («Незаконна вимога оплати за навчання у державних чи комунальних навчальних закладах»).

— Відповідно до положень статуту, Миколаївський політехнічний коледж є державним вищим навчальним закладом, який засновано на державній формі власності та підпорядковано Міністерству освіти і науки України, — роз`яснює старший помічник прокурора області з питань захисту прав і свобод дітей Ольга Колос. — У порушення вимог п.6 ст.64 Закону України „Про вищу освіту", відповідно до якого розмір плати за весь строк навчання або за надання додаткових освітніх послуг встановлюється вищим навчальним закладом у грошовій одиниці України з урахуванням офіційно визначеного рівня інфляції за попередній календарний рік і не може змінюватися протягом усього строку навчання, службовими особами Миколаївського політехнічного коледжу видано наказ про збільшення оплати за навчання на 2010-2011 навчальний рік на річний коефіцієнт інфляції — 12,3% і встановлено збільшену оплату студентам 2 та 3 курсу денного та заочного відділень — у зв’язку із значним підвищенням комунальних послуг та заробітної плати педагогічним працівникам.

Так, зазначеним наказом студентам економічної спеціальності 2 курсу денного відділення коледжу встановлено оплату за навчання 4605 грн., а для студентів зазначеної спеціальності 3 курсу — 3480 грн. Однак у договорах на навчання, укладених у 2008-2009 роках коледжем із замовниками при вступі до освітянського закладу, для студентів зазначених спеціальностей передбачено вартість освітніх послуг відповідно у розмірі 4100 грн. та 3100 грн.
Окрім того, вказаним наказом встановлено оплату за навчання у розмірі 3030 грн. студентам 3 курсу заочного відділення, які навчаються за технічною і економічною спеціальностями. Водночас договорами, укладеними у 2008 році коледжем із замовниками при вступі на навчання, передбачено вартість освітніх послуг на рік для студентів заочного відділення у розмірі 2700 грн.

Таким чином, внаслідок збільшення розміру плати за навчання коледжем незаконно отримано від студентів та замовників грошові кошти у сумі 14133 грн.
У справі триває слідство.

Прес-служба прокуратури Миколаївської області