Мінприроди продовжить вивоз гексахлорбензолу

Понедельник, 4 апреля, 2011 19:31

4 квітня 2011 року за поданням Мінприроди на засіданні Кабінету Міністрів України було прийнято розпорядження «Про виділення коштів для здійснення у 2011 році невідкладних природоохоронних заходів із видалення та вивезення на утилізацію небезпечних відходів гексахлорбензолу».

 

Розпорядженням передбачено виділення 11,5 мільйона гривень з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища на проведення комплексу робіт із вивезення та утилізації небезпечних відходів з Івано-Франківської області.

 

Зокрема, в цьому році планується вилучення та вивезення не менше 3285 тонн відходів гексахлорбензолу в зоні консервації Домбровського кар’єру для подальшої утилізації їх на спеціалізованому підприємстві Tradebe (Великобританія).

 

Це дозволить забезпечити ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру, що склалася у м. Калуш та сіл Кропивник і Сівка-Калуська Івано-Франківської області, поліпшити екологічну ситуацію, зменшити загрозу життю та здоров’ю населення регіону.

 

Довідково. Указом Президента України від 10.02.2010 №145 територію міста Калуш та сіл Кропивник та Сівка-Калуська Калуського району Івано-Франківської області було оголошено зоною надзвичайної екологічної ситуації. У 2010 році проведено роботи з видалення відходів гексахлорбензолу з площі 4374 м кв. та вивезено 8514 тонн відходів. Територія, на якій знаходяться залишки ГХБ, становить 14 тис. 991 м кв., із якої необхідно видалити близько 22,5 тис. тонн небезпечних відходів.

kmu.gov.ua