Твори добро, бо ти – людина!

Среда, 6 апреля, 2011 12:12

З давніх-давен людство тримається на милосерді, доброті та  любові. На жаль, не всі поспішають розкривати свої серця для доброго вчинку. Але ж поряд із нами живуть багато людей, яким дуже потрібні чуйність, тепло, допомога та підтримка. І як добре, що в нашій Мішково-Погорілівській санаторній школі-інтернаті  це розуміють і з готовністю йдуть на допомогу тим, хто її потребує.

В школі багато років  працює загін «Милосердя». Учні допомагають у господарстві жителям Мішково-Погорілова — ветеранам Великої Вітчизняної війни та праці, вдовам, дітям війни та самотнім хворим людям: прибирають подвір’я, приносять ліки, допомагають виростити й зібрати  врожай. І це не тільки допомога, а й зустрічі, свята, задушевні посиденьки  зі спогадами та порадами.

З’явилися в нас і нові друзі —  підопічні Миколаївського обласного пансіонату для ветеранів Великої Вітчизняної війни та праці геріатричного профілю. Держава піклується про цих самотніх, хворих людей, забезпечуючи їх необхідним – продуктами, ліками, одягом.  У той же час вони мають іншу, не менш важливу потребу  –  в спілкуванні, доброті та взаєморозумінні. Наш нещодавній приїзд виявився для них  справжнім святом. Гарні подарунки, смачні пироги, овочі, які ми привезли,  порадували мешканців пансіонату, проте, гадаємо, ще більше задоволення вони отримали від  концерту, підготовленого дітьми  разом із їх вчителями. Зі сльозами на очах слухали вони пісні своєї молодості, вірші, дивилися хореографічні композиції, думками повертаючись в минуле. Вдячні глядачі дружньо аплодували  виконавцям сучасних пісень і танців, щиро дякували за подаровану радість спілкування.

А ще наші діти провели благодійну акцію «Подаруй іграшку дитині» для дітей із малозабезпечених і багатодітних сімей, які проживають на території Мішково-Погорілівської селищної ради. З великим ентузіазмом та енергією взялися учні за цю справу, і вже за кілька днів у школі виросла ціла гора іграшок, які наші вихованці подарували дітям.

У лютому ми побували на зустрічі, присвяченій  Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав, на якій  дізналися про збір коштів на встановлення пам’ятника воїну-афганцю Маргелову В.П. Долучившись до цієї благородної акції, ми зібрали 960 гривень, які були перераховані на спеціальний рахунок для добровільних пожертв.

Із приходом  весни продовжується робота учнів школи зі впорядкування забутих могил та пам’ятників  ветеранам Великої Вітчизняної війни та праці на сільському кладовищі. Спільними зусиллями  шкільної громади  був встановлений пам’ятник дітям — колишнім вихованцям нашої школи-інтернату, які  загинули від ворожих снарядів.

І кожного року, в День святого Миколая, ми звітуємо про свої добрі справи перед нашими шефами – працівниками обласної прокуратури, які, неначе помічники славетного добродійника,   завжди приїжджають до нас на чолі з прокурором області Миколою Стояновим із гарними подарунками  та смачними солодощами. Ми вдячні їм за  турботу та піклування про нас.

У минулому році учні нашої школи стали фіналістами Третього Всеукраїнського конкурсу благодійних проектів «Добро починається з тебе». В цьому році ми також сподіваємося потрапити до фіналу. Проте ми займаємося благодійністю не заради нагород, а тому що розуміємо:  тільки доброта, чуйність  й милосердя роблять нас справжніми людьми.