Останні підготовчі заходи перед "Сі Бриз-2011"

Среда, 6 апреля, 2011 13:00

5 квітня, в Одесі за участю представників 13 країн пройшла заключна плануюча конференція з підготовки українсько-американського навчання із запрошенням інших країн “Сі бриз–2011”.

Протягом чотирьох днів представники України, США, Азербайджану, Бельгії, Великої Британії, Грузії, Данії, Канади, Македонії, Молдови, ФРН, Туреччини та Франції обговорять та остаточно узгодять усі питання проведення навчання. У якості спостерігачів на конференції присутні представники збройних сил Алжиру та Кенії.

Тема українсько-американського навчання “Сі бриз–2011”, яке заплановано на першу половину червня поточного року, – “Планування та проведення міжнародної антипіратської операції”. Воно має на меті відпрацювати за міжнародними стандартами дії багатонаціональних штабів та сил під час її підготовки й проведення.

Від Збройних Сил України у навчанні “Сі бриз–2011” братимуть участь підрозділи Військово-Морських Сил, Повітряних Сил та Сухопутних військ. Крім того, у навчанні також будуть задіяні катери Державної Прикордонної служби України.

Разом до навчання планується залучити понад 30 кораблів, катерів та допоміжних суден, 10 літаків та вертольотів, до 1200 військовослужбовців (без врахування чисельності екіпажів кораблів та літаків), до 90 одиниць автобронетанкової техніки.

Свою участь в українсько-американському навчанні із запрошенням інших країн “Сі бриз–2011” вже офіційно підтвердили 11 країн.

Довідка. Українсько-американські навчання серії “Сі бриз” проводяться з 1997 року відповідно до “Меморандуму про порозуміння та співробітництво з питань оборони та військових відносин між Міністерством оборони США та Міністерством оборони України” від 1993 року.

Вони започатковані на двохсторонній основі з метою підготовки та нарощення бойової готовності Військово-Морських Сил Збройних Сил України, але є відкритими для інших країн, як членів НАТО, так і для позаблокових або нейтральних, що приєднались до програми “Партнерство заради миру”.

За період з 1997 року проведено вісім навчань серії “Сі бриз” – у 1997, 1998, 1999, 2001, 2002, 2007, 2008 та 2010 роках. 

По даним прес-служби Міністерства оборони України