Відбулась нарада Держгірпромнагляду

Понедельник, 11 апреля, 2011 17:01

Нещодавно відбулась рада управління Держгірпромнагляду по Миколаївській області, під час якої були розглянути результати всебічної перевірки стану безпеки й умов праці у ВАТ «Фрост», матеріали спеціального розслідування нещасних випадків, що сталися в ТОВ «Миколаївський центр підготовки плавскладу» та ТОВ «Центральний 1».

Заслухавши інформацію про результати всебічної перевірки стану безпеки та умов праці Рада відзначила, що адміністрацією та керівниками служб проводиться недостатня робота по забезпеченню умов праці та профілактиці виробничого травматизму.

В ході перевірки видано 8 обов’язкових до виконання приписів, виявлено 73 порушення нормативних актів, заборонено експлуатацію 11 об’єктів, до адміністративної відповідальності притягнуто 5 осіб, з них 5 посадовців.
Рада визнала роботу адміністрації ВАТ «Фрост» щодо дотримання вимог Закону України «Про охорону праці», організації роботи зі створення безпечних умов праці та профілактиці виробничого травматизму недостатньою.

Голову правління ВАТ «Фрост» зобов’язали усунути виявлені порушення законодавчих актів з охорони праці в повному обсязі, прийняти конкретні заходи, спрямовані на забезпечення безпечної експлуатації споруд, механізмів та обладнання.

Щодо ТОВ «Миколаївський центр підготовки плавскладу», де трапився нещасний випадок зі смертельним наслідком з боцманом, Рада визнала, що робота по виконанню нормативних актів щодо створення безпечних умов праці та профілактики нещасних випадків виконується не в повному обсязі , система управління охорони праці функціонує не належним чином.

Під час перевірки організаційної роботи щодо профілактики виробничого травматизму і виконання вимог Закону України «Про охорону праці» та інших нормативних актів про охорону праці виявлено 31 порушення. За порушення вимог Закону України «Про охорону праці» та інших нормативних актів притягнуто до адмінвідповідальності 6 осіб, а також директора підприємства.

Рада визнала роботу керівництва ТОВ «Миколаївський центр підготовки плавскладу» — недостатньою та попередила директора про його персональну відповідальність за порушення вимог Закону України «Про охорону праці». Його зобов’язали виконати в повному обсязі та в установлені терміни заходи по усуненню порушень Закону України «Про охорону праці», які вказані в приписі та надати інформацію вказаний термін про виконання даного рішення у відділ з розслідування нещасних випадків та управління охороною праці.

Розглядаючи справу ТОВ «Центральний1» про результати спеціального розслідування нещасного випадку, що стався 8 лютого з слюсарем-сантехніком 5 розряду, Рада відмітила, що робота по виконанню нормативних актів щодо створення безпечних умов праці та профілактики нещасних випадків в ТОВ «Центральний 1» виконуються не в повному обсязі, система управління охороною праці функціонує не належним чином.
У травні призначено проведення всебічної перевірки підприємства.

Рада визнала роботу керівництва недостатньою та попердила про персональну відповідальність за порушення вимог й зобов’язала директора до назначеного терміну ліквідувати недоліки та направити інформацію до відділу з розслідування нещасних випадків та управління охороною праці.

Прес-служба Держгірпромнагляду по Миколаївській області.