Винесено вирок у справі за обвинуваченням посадових осіб –представників влади в одному з районів Одеської області в одержанні хабара

Вторник, 12 апреля, 2011 12:46

Посадових осіб – представників виконавчої та представницької влади в Одеській області визнано винними  Березанським районним судом Миколаївської області у вчиненні злочинів, передбачених ч.ч. 2,3 ст. 368 Кримінального кодексу України («Одержання хабара»).

 У ході судового слідства встановлено, що у 2006-2007 роках виконуючий обов`язки начальника відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури однієї з райдержадміністрацій в Одеській області, створивши умови, за яких особа вимушена дати хабар, вимагав від громадянина хабар в сумі 45 тис.доларів США – за видачу документів, необхідних для укладання договору оренди земельної ділянки площею 3 га та сприяння в укладанні цього договору. 

Із загальної суми хабара в.о. начальника відділу отримав 36 тис.доларів США, що за офіційним курсом НБУ складає 181 800 грн.

— Окрім того, в липні-вересні 2007 року вищевказана посадова особа, за попередньою змовою з начальником відділу земельних ресурсів у тому ж районі та головою  однієї з сільських рад, при пособництві посередника вимагали у директора товариства з обмеженою відповідальністю 450 тис.доларів США – за підготовку необхідних документів та укладання договору оренди земельної ділянки площею 3 га, — розповідає начальник відділу підтримання державного обвинувачення в судах прокуратури Миколаївської області Юрій Табула. — У вересні-жовтні того ж року означені особи отримали від директора ТОВ хабар в сумі 150 тис.доларів США, що за офіційним курсом НБУ на день давання хабара складає 757 500 грн., та 1 515 000 грн., тобто на загальну суму 2 272 500 грн. Це більше ніж у п`ятсот разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян.

Суд призначив покарання: виконуючому обов`язки начальника відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури РДА – у вигляді позбавлення волі строком на вісім років з позбавленням права обіймати керівні посади в органах державної виконавчої влади строком на 3 роки та з конфіскацією 1/4 частини майна; начальнику відділу земельних ресурсів — у вигляді позбавлення волі строком на сім років з позбавленням права обіймати керівні посади на підприємствах і в установах всіх форм власності, діяльність яких пов’язана зі сферою земельних ресурсів, строком на 3 роки, з конфіскацією 1/4 частини майна; сільському голові — у вигляді позбавлення волі строком на п’ять років із позбавленням права обіймати керівні посади в органах місцевого самоврядування строком на три роки без конфіскації майна; посереднику — у вигляді позбавлення волі строком на шість років.

Прес-служба прокуратури Миколаївської області