Держекологія пояснює яким чином була нарахована сума збитків на "МГЗ"

Пятница, 15 апреля, 2011 10:42

Як відмічають у прес-службі управління останнім часом суспільство цікавить питання звідки взялася загальна суми обрахованих збитків в сумі 17006,25 та 34012,5грн, які були нараховані внаслідок вибросу красного шламу з щламохранилища ТОВ "МГЗ".

Тому для усунення чуток та поселення обізнанності з цієї проблемі було надано з цього приводу комментар начальник Державного управління екологічної інспекції у Миколаївській області. Зокрема він відзначив наступне:

"Пиління червоного шламу спостерігалося з 25 по 27 лютого та з 7 по 10 березня поточного року, у періоди, коли відповідно до інформації Миколаївського обласного центру з гідрометеорології сила вітру становила 10-12м/сек. Пил шламу зносився за вітром, розповсюджуючись на прилеглу до шламосховища територію. Головним державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Миколаївської області на адресу ТОВ «МГЗ» направлено припис від 10.03.2011 №04/660 щодо внесення змін до Тимчасового регламенту «По складуванню червоного шламу на шламосховищі №2 ТОВ «МГЗ» з урахуванням фактичних метеорологічних умов.

Лабараторією Державної екологічної інспекції в Миколаївській області спільно з лабораторією ТОВ «МГЗ» 25.02.11 та 10.03.11 відібрано пробі грунту на земельних ділянках сільськогосподарського зазначення на яких візуально спостерігалась наявність червоного шламу на площах 17,5 та 100,0 гектарів відповідно. За результатами лабораторних досліджень, виявлено перевищення вмісту заліза у 2 рази, порівняно з фоновими концентраціями. Розраховано шкоду, завдану державі, на суми 17006,25 грн. та 34012,5грн., претензії направлено підприємству для добровільної сплати. До адміністративної відповідальності притягнуто начальника шламового господарства ТОВ МГЗ».

За висновками комісії, зазначена подія не містить ознак надзвичайної ситуації у природному середовищі та інших сферах життєдіяльності людини, які визначено у Класифікаційних ознаках надзвичайних ситуацій".

По даним прес-служби Державного управління екологічної інспекції у Миколаївській області