ШЛЯХИ ПОШУКУ ЗБЕРЕЖЕННЯ ПОДАЛЬШОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ МИГІЙСЬКОГО КОЛЕДЖУ

Четверг, 6 августа, 2020 19:48

У зв’язку з реформою децентралізації фінансування закладів профтехосвіти буде покладено на місцеві бюджети. Не винятком буде й Мигійський коледж Миколаївського НАУ. Сьогодні в закладі, що готує фахових молодших бакалаврів за чотирма спеціальностями: агрономія, ветеринарна медицина, менеджмент та технологія виробництва і переробки продукції тваринництва навчаються 327 студентів. В подальшому перспектива існування коледжу у зв’язку з проблемою його фінансування сумна.

Аби з’ясувати всі обставини та розробити стратегію подальших дій вирішення проблеми недостатнього фінансування, що може загрожувати навіть закриттям закладу перший заступник голови Миколаївської обласної ради Тахір Садрідінов за участі депутата обласної ради Григорія Маріна зустрілись з директором коледжу Олександром Тофаном та головою Мигіївської ОТГ Світланою Почтаренко.

Мигійський коледж Миколаївського національного аграрного університету – гордість аграріїв південного регіону, унікальний заклад. Головний корпус коледжу — історична пам’ятка й потребує капітального ремонту. Матеріально- технічна база Мигійського коледжу скромна, проте заклад забезпечено усім необхідним для навчального процесу: працює власна їдальня, є гуртожиток для студентів та викладачів, оснащений комп’ютерний клас, навчальні корпуси функціонують в належному стані.

Наразі головним завданням для збереження будівлі є її капітальний ремонт. Також ремонту потребує покрівля, є необхідним встановлення нових 95 вікон з металопласту для економії енергоресурсу та збереження тепла в середині будівлі, встановлення нової огорожі.

Наразі шлях вирішення проблеми розглядається за наступними векторами з фінансовим аналізом кожного:

—        Передача коледжу на баланс громади — чи буде ОТГ фінансово спроможна утримувати заклад;;

—        Передача коледжу на баланс обласної ради — необхідна сума коштів, яка повинна бути передбачена в обласному бюджеті;

Також до уваги необхідно буде взяти статистичні дані: чи відповідає попиту ринку та кількість студентів, які навчаються за державний кошт.

Отже, задля обрання оптимального шляху для збереження функціонування закладу на черзі перемовини з громадою, зі спеціалістами департаменту освіти і науки, ректором МНАУ.Самые интересные новости на Нашем Telegram-канале


Другие новости:

Теги:

Статистика

[covid-data]